Elżbieta Łukaciejwska „jedynką” PO w woj. podkarpackim

SANOK / PODKARPACIE. Elżbieta Łukacijewska wystartuje do eurowyborów z pierwszego miejsca w województwie podkarpackim. – Potwierdzamy tę informację – mówi Ewa Mrugała z biura poselskiego. Wybory odbędą się w Polsce 25 maja.

Od kilku miesięcy trwają „przymiarki” do ostatecznego kształtu partyjnych list w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jeśli chodzi o Platformę Obywatelską, wiążącą decyzję miała podjąć zaplanowana na 22 marca Rada Krajowa tej partii. Oficjalne informacje napłynęły jednak wcześniej. Dziś już wiadomo, że listę PO w województwie podkarpackim otwierać będzie Elżbieta Łukacijewska.

- Pragnę i dążę do tego, aby mieszkańcy Podkarpacia byli dumni ze swojego regionu oraz wykorzystywali szanse, jakie niesie wspólna integracja europejska – czytamy na oficjalnej stronie internetowej europosłanki. Być może, Elżbieta Łukacijewska kończąca pierwszą w swojej politycznej karierze kadencję w Parlamencie Europejskim, zyska kolejną szansę na przełożenie tych słów w podkarpacką rzeczywistość.

Przed rozpoczęciem pracy na szczeblu Unii Europejskiej, Elżbieta Łukacijewska była posłanka na Sejm IV, V i VI kadencji. W eurowyborach, które odbyły się w 2009 kandydowała z drugiego miejsca listy PO. Otrzymała ponad 60 tys. głosów i Warszawę zmieniła na Brukselę.

foto: materiały nadesłane

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."