Firma Ciarko z Sanoka Mecenasem Sportu

29-05-2014

Kapituła Podkarpackiego Klubu Biznesu nagrodziła osoby i firmy, które wnoszą szczególny wkład w rozwój regionu. W kategorii „Mecenas kultury, sztuki i sportu” nagrodę otrzymała firma Ciarko – polski producent okapów kuchennych z Sanoka.

Od 2008 roku firma Ciarko jest tytularnym sponsorem sanockiego klubu hokejowego Ciarko PBS Bank KH Sanok, dwukrotnego i aktualnego Mistrza Polski oraz zdobywcy Pucharu Polski z 2010 i 2011 roku.

Kontynuacja ponad 50-letniej tradycji

Historia klubu Ciarko PBS Bank Sanok sięga końca lat 50-tych ubiegłego wieku, kiedy to z inicjatywy sanockich sympatyków tego sportu powstała sekcja hokejowa. Przez ponad 50 lat istnienia drużyna sukcesywnie rozwijała się, zbierając cenne doświadczenia w meczach ligowych. Drużynę tworzą wybitni hokeiści – mistrzowie świata, reprezentanci Polski i innych krajów.

Rozgrywki klubu hokejowego cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta, okolicznych miejscowości i fanów rozproszonych po całej Polsce. Dzięki zaangażowaniu w sponsoring klubu firma Ciarko skutecznie przyczynia się do promocji hokeja na lodzie oraz miasta, zarówno na arenie ogólnopolskiej, jak i międzynarodowej.

Zwycięstwo to współpraca

Firma Ciarko to największy w Polsce i jeden z trzech największych producentów okapów kuchennych w Europie. Od prawie 30 lat specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości okapów, których dystrybucja obejmuje zarówno rynek krajowy, jak i rynki zagraniczne. Urządzenia oferowane przez producenta wyróżniają się najlepszymi parametrami technicznymi, innowacyjnością oraz wzornictwem na światowym poziomie.

- Cieszę się, że prowadzone przez naszą firmę działania są doceniane. Tytuł mecenasa sportu to z pewnością duże wyróżnienie i motywacja do podejmowania dalszych kroków w stronę wspierania lokalnej drużyny, która w ostatnim sezonie 2013/2014 zdobyła tytuł Mistrza Polski w hokeju na lodzie. Mamy także nadzieję, że sukcesy naszych hokeistów skutecznie przyczynią się do promocji regionu i miasta. Chcemy, aby Sanok postrzegany był nie tylko jako miasto w województwie podkarpackim, ale także jako stolica polskiego hokeja. Dziękujemy kapitule za tak zaszczytne wyróżnienie – mówi Maciej Bilański, przedstawiciel firmy Ciarko.

źródło: materiały nadesłane


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.