Jazzowe wędrówki z Feliksem Falkiem

SANOK / PODKARPACIE. Sanocki Dom Kultury zaprasza 17 grudnia br. (środa, godz. 17.00) na ekskluzywny wieczór filmowy, na który złożą się projekcja filmu „Był jazz” oraz spotkanie z Feliksem Falkiem. Wstęp wolny.


Feliks Falk urodził się w Stanisławowie, w 1941. Zanim ukończył reżyserię w łódzkiej „filmówce”, miał już dyplom warszawskiej ASP. Jest reżyserem teatralnym i filmowym, scenarzystą, a także malarzem i grafikiem, choć z twórczością plastyczną rozstał się – podobno definitywnie – na początku lat 80.

Jego nazwisko łączy się nierozerwalnie z poję-ciem „kina moralnego niepokoju” – nurtu, który w latach 70. XX wieku stawiał artystyczną diagnozę polskiego społeczeństwa czasów PRL-u „Wodzirej”, z rewelacyjną rolą Jerzego Stuhra, to najbardziej reprezentatywny obraz, stworzony przez Feliksa Falka w tamtych, jakże politycznie odmiennych, czasach.

„Samowolka”, „Komornik”, „Idol”, ostatnio „Enen” – to tylko niektóre tytuły z bogatego dorobku filmowego Feliksa Falka, reżysera wielokrotnie nagradzanego przez gremia festiwalowe w kraju i za granicą.

„Był jazz” to nieco nostalgiczna, choć nie pozbawiona gorzkiego kontekstu politycznego, opowieść o zespole muzycznym z lat 50.  Film, zrealizowany w roku 1981, to swoisty hołd dla pierw-szych „podziemnych” zespołów, próbujących w stalinowskiej Polsce grać zakazaną muzykę…

 


źródło: SDK

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."