Kierowcy, noga z gazu! Dziś zmasowana akcja kontrolna

PODKARPACIE. Wiosenna, słoneczna pogoda sprawia, że kierowcy chętniej wciskają pedał gazu. Policja przypomina jednak, że nadmierna prędkość jest jedną z przyczyn najtragiczniejszych wypadków.

Jak wskazują policyjne doświadczenia, przekraczanie dozwolonej prędkości należy do najczęstszych przewinień kierowców. Dziś zmasowana akcja kontrolna podkarpackiej Policji.

Od rana policjanci zwracają szczególną uwagę na kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Większość policyjnych patroli ruchu drogowego korzysta dziś z laserowych mierników prędkości i wideorejestratorów zamontowanych w policyjnych radiowozach. Kierowcy muszą się również liczyć z kontrolami kaskadowymi, które polegają na skoncentrowaniu kilku punktów kontroli prędkości na krótkim odcinku drogi.

Na pobłażliwość nie mogą liczyć również ci, którzy nie zapinają pasów bezpieczeństwa, wbrew przepisom przewożą dzieci i używają telefonów komórkowych bez zestawów typu handsfree.

Przypominamy, że za naruszenie przepisów dotyczących prędkości grożą surowe kary!

Za przekroczenie prędkości:
11 do 20 km/h - mandat karny od 50 do 100 złotych i 2 punkty karne;
21 do 30 km/h - mandat karny od 100 do 200 złotych i 4 punkty karne;
31 do 40 km/h - mandat karny od 200 do 300 złotych i 6 punktów karnych;
41 do 50 km/h – mandat karny od 300 do 400 złotych i 8 punktów karnych;
51 km/h i więcej - mandat karny od 400 do 500 złotych i 10 punktów karnych.

KWP
foto: KMP Przemyśl

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."