REKLAMA
REKLAMA

Pijane matki opiekowały się swoimi dziećmi

USTRZYKI / PODKARPACIE. Wczoraj  wieczorem ustrzyccy policjanci dwukrotnie interweniowali w sprawie pijanych matek, które opiekowały się swoimi dziećmi. W pierwszym przypadku pijana matka opiekowała się trzema córkami, w drugim 4-letnim synem.

Oficer dyżurny ustrzyckiej komendy odebrał zgłoszenie o tym, że w Ustrzykach Dolnych w jednym z mieszkań pijana matka opiekuje się dziećmi. Przybyli na miejsce policjanci zastali 37-letnią kobietę, z którą trudno było nawiązać kontakt. Pod jej opieką w mieszkaniu przebywały trzy córki w wieku od 8 do 10 lat. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kobiety. Wynik badania to 2,16 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Po raz drugi policjanci przeprowadzili interwencję w gminie Lutowiska, gdzie 22-letnia matka zajmowała się swoim 4-letnim synem. Kobieta tłumaczyła, że wypiła tylko cztery piwa. Badanie stanu trzeźwości wskazało wynik 1,42 promila alkoholu. Podczas interwencji czterolatek spał.

W obu przypadkach dzieci nie wymagały interwencji medycznej, a na miejsce przyjechali członkowie najbliższej rodziny, którzy zaopiekowali się pijanymi kobietami i ich dziećmi.  Teraz obie matki za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

KPP Ustrzyki Dolne
foto: archiwum KWP

21-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)