Łapówka nie pomogła

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali ukraińskiego kierowcę, który usiłował wręczyć kontrolującym łapówkę w kwocie 50 euro, za odstąpienie od wykonywania czynności służbowych.

27 listopada, funkcjonariusze SG z Czarnej Górnej, w trakcie prowadzonej kontroli legalności pobytu cudzoziemców, zatrzymali ukraińskiego busa. Pojazdem, oprócz kierowcy, podróżowało czworo obywateli Ukrainy. Nikt z podróżnych nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze poinformowali cudzoziemców o naruszeniu przepisów Prawa o ruchu drogowym i zagrożeniu karą grzywny. W tym momencie, kierowca włożył do paszportu 50 euro i usiłował pieniądze wręczyć kontrolującym, mówiąc, że bardzo się spieszą i chcą ominąć wszelkie formalności.

Kierowca został zatrzymany i przedstawiono mu zarzut popełnienia przestępstwa dotyczącego wręczenia łapówki. Aktualnie, czeka go postępowanie karne.

BOSG

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."