Matematycy z Załuża najlepsi w województwie!

ZAŁUŻ / PODKARPACIE. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Załużu już kolejny raz wzięli udział w Matematycznych Mistrzostwach Polski Dzieci i Młodzieży „Matematyka Innego Wymiaru”. Młodzi uczniowie zajęli miejsca na podium w województwie podkarpackim, plasując się tym samym na wysokich pozycjach w Polsce.

Zeszłoroczne sukcesy zachęciły ich do rywalizacji poprzedzonej sumienną pracą. Pod czujnym okiem nauczycieli Małgorzaty Śliwiak i Agaty Biegi przygotowywali się rozwiązując zadania, które wymagały od nich nie tylko biegłości rachunkowej ale również, a może przede wszystkim kreatywności – „przejścia do innego wymiaru”. Z grona ponad 10 000 osób wyłoniono Matematycznych Mistrzów Polski. Uczniowie SP Załuż mogą być z siebie dumni. W kategorii klas II zajęli: Damian Tomaszek – 1 miejsce w województwie; Weronika Łonyszyn – 2 miejsce w województwie Urszula Niemiec – 3 miejsce w województwie. W kategorii klas III : Michał Malarczuk – 1 miejsce w województwie. W kategorii klas VI: Jan Malarczuk – 2 miejsce w województwie. Matematycy otrzymali dyplomy, książki, a zwycięzcy złote medale „MISTRZ WOJEWÓDZTWA”.

MATERIAŁ NADESŁANY.

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."