Modlitwa i ,,Cisza” w Katyńskiej Kwaterze. 74 rocznica zbrodni katyńskiej

TREPCZA / PODKARPACIE. „Dla tych, którzy odeszli, co zaginęli bez wieści, dla tych, którzy byli nam bliscy, niech spoczywają w pokoju, choć nie raz na ziemi obcej” – ta dedykacja zaczerpnięta jednego ze współczesnych wierszy towarzyszyć będzie kolejnym obchodom, tym razem 74 rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Obok modlitwy za niewinnie pomordowanych oficerów polskich dzieci i młodzież z miejscowego Zespołu Szkół przedstawią okolicznościowy program słowno-muzyczny „Tylko w polu biały krzyż”.

Zwieńczeniem uroczystości stanie się znany utwór „Cisza” grany na trąbce i złożenie kwiatów oraz zapalenie świateł pamięci przy Krzyżu Katyńskim i kamieniach upamiętniających 4 oficerów z Ziemi Sanockiej zamordowanych skrytobójczo na Wschodzie oraz przy tablicy dedykowanej ofiarom katastrofy lotniczej z 10 kwietnia 2010 roku.

Obchody rocznicowe z udziałem przedstawicieli miejscowej  społeczności  oraz zaproszonych Gości odbędą się w piątek 11 kwietnia 2014 roku  o godz. 11  w parku „Kwitnąca Akacja”.

W programie:
– Przy ołtarzu polowym Msza w intencji Ojczyzny
– Przejście do Kwatery Katyńskiej
– Mazurek Dąbrowskiego
– Program słowno-muzyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży „Tylko w polu biały  krzyż…”
– Kwiaty i światła pamięci przy Krzyżu Katyńskim i pamiątkowych obeliskach
– Słowo zaproszonych gości
– „Anioł Pański” za ofiary Golgoty Wschodu i katastrofy smoleńskiej
– Utwór muzyczny „CISZA”

materiał nadesłany

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."