REKLAMA
REKLAMA

Po tych studiach będzie praca!

Wiosna to okres, w którym maturzyści intensywnie myślą o wyborze studiów. Przyszli studenci muszą przede wszystkim zwrócić uwagę, czy uczelnia oferuje kształcenie praktyczne.

Ważne jest także, czy współpracuje z biznesem, a w efekcie tworzy najskuteczniejsze programy kształcenia i prowadzi kierunki zgodne z potrzebami rynku pracy, po których łatwo znaleźć dobrze płatną pracę.

Te kryteria spełnia Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Mocnym atutem uczelni jest oferta dydaktyczna.
Wsłuchujemy się w potrzeby rynku pracy. Kształcimy na kierunkach ważnych dla gospodarki. Wprowadzamy też nowe, praktyczne kierunki i specjalności, które stanowią niszę na rynku pracy – podkreśla Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Dotyczy to przede wszystkim anglojęzycznych studiów (Aviation Management, Information Technology, Finance and Accounting, International Management, Physiotherapy, Logistics, Logistics in Transport). W obecnym zglobalizowanym świecie umiejętność poruszania się w wielokulturowym świecie jest coraz ważniejsza. W tym roku WSIiZ wprowadza też nowe kierunki na studiach polskojęzycznych: dietetykę i prawo, a także specjalności dodatkowe, realizowane równocześnie ze studiami – m.in. zooterapia, sieci komputerowe Cisco, fitoterapia, różnice kulturowe w biznesie. Studenci zdobywają też atrakcyjne certyfikaty informatyczne, językowe i biznesowe – wszystko to jest istotnym atutem na rynku pracy.

WSIiZ kładzie nacisk na naukę praktyki – oprócz wykładów, studenci podczas zajęć i warsztatów uczą się od ekspertów i doświadczonych praktyków. Mogą też uczestniczyć w darmowych, międzykierunkowych wykładach wybitnych naukowców i wykładach otwartych.

Stypendium od początku studiów
WSIiZ ma rozbudowany system stypendialny. Uczelnia umożliwia bezpłatne studia już od pierwszego semestru. Stypendium od początku studiów to specjalny system motywacyjny, który zapewnia studentom rozpoczynającym naukę stypendia pokrywające 100% lub 50% czesnego.  Do systemu kwalifikuje test z wiedzy ogólnej, który kandydaci na studia piszą w lipcu i sierpniu. W październiku bezpłatną naukę na studiach I i II stopnia może rozpocząć nawet 1000 studentów. Darmowe miejsca na studiach uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zdobywają też uczestnicząc w licznych konkurach naukowych. Więcej informacji o aktualnie trwających konkursach można znaleźć na stronie internetowej www.wsiz.rzeszow.pl. WSIiZ od początku swojej działalności przyznaje z własnych środków stypendia naukowe dla studentów. Dzięki połączeniu własnego funduszu stypendialnego oraz środków z budżetu państwa w semestrze zimowym 2013/2014 aż 2250 studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie otrzymało stypendia.

Warsztaty biznesowe dla wszystkich
Studenci wszystkich kierunków uczestniczą w zajęciach „Warsztaty biznesowe – załóż własną firmę”. Zostają kompleksowo przygotowani do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Taka wiedza ma szczególne znaczenie zwłaszcza na Podkarpaciu, gdzie własna firma jest szansą na lepszą karierę zawodową. Na zajęciach uzyskują też informacje o możliwości pozyskania funduszy na rozpoczęcie działalności, o zasadach prowadzenia rachunkowości, księgowości i sposobach wykorzystania narzędzi marketingowych w promocji biznesu – zdradza szczegóły Wojciech Pitura, jeden z trenerów prowadzących warsztaty biznesowe.

Warsztaty prowadzone są przede wszystkim przez ekspertów i praktyków. Odbywają się też spotkania z ludźmi biznesu m. in.: Markiem Dareckim – prezesem WSK PZL Rzeszów. Do tej pory uczestnicy warsztatów założyli kilkanaście firm.

Lider w rankingach
W rankingu tygodnika Wprost WSIiZ zajęła 5. miejsce wśród polskich niepublicznych szkół wyższych najbardziej cenionych przez pracodawców. W 2013 roku redakcja Wprost przeprowadziła badania ankietowe wśród 500 największych polskich firm.  W najnowszym rankingu Rzeczpospolitej i magazynu Perspektywy WSIiZ zajęła I miejsce w Polsce południowej i V wśród wszystkich uczelni niepublicznych magisterskich w kraju.

Nauka w nowoczesnych laboratoriach
Studenci WSIiZ uczą się w nowoczesnych i znakomicie wyposażonych laboratoriach. Uczelnia ma ich aż 70! To innowacyjne pracownie umożliwiające łączenie teorii z praktyką, co na rynku pracy ma bardzo duże znaczenie. Do dyspozycji są m.in. laboratoria wysokich technologii tele-informatycznych (np. laboratorium finansowe, grafiki 3D i 2D, laboratorium automatyki i robotyki, przetwarzania obrazu i rzeczywistości wirtualnej, laboratorium inteligentnych systemów informacyjnych), a także: pracownia kryminalistyczna, kosmetologiczna oraz laboratoria komputerowe.

WSIiZ jest liderem w zastosowaniu najnowszych technologii informatycznych w procesie dydaktycznym. Studenci w praktyce poznają zasady działania najnowszych narzędzi IT. Nic dziwnego, że absolwenci uczelni odnoszą w tej dziedzinie duże sukcesy.

Absolwent informatyki, Krzysztof Szczepański tworzy animację do superprodukcji „Hobbit”, a firma Mobitouch, założona przez studentów WSIiZ zajmuje czołowe lokaty w konkursach na najlepsze aplikacje mobilne, organizowanych m.in. przez Microsoft – mówi Urszula Pasieczna.

Uczelnia Międzynarodowa
W najnowszych ogólnopolskich rankingach WSIiZ znajduje się w czołówce uczelni niepublicznych o klasie międzynarodowej. W WSIiZ studiują studenci m.in. z Chin, Indii, Nepalu, Iranu, USA, Niemiec, a także Portugalii, Hiszpanii, Ukrainy, Białorusi, Rosji i Kazachstanu – informuje Swietłana Ślusarczuk, kierownik Działu Rekrutacji Studentów ze Wschodu.

Uczelnia ma trzy kampusy: w Rzeszowie, Tyczynie oraz w Kielnarowej, gdzie mieści się akademik o wysokim standardzie, jedna z największych hal sportowych w Polsce, stajnia i alpakarnia. Jest też hotel z sauną i spa, a nawet park linowy.

Czytaj więcej na: www.wsiz.rzeszow.pl


 

Tekst sponsorowany

07-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook