Nauka poprzez zabawę, czyli „Akademia Odkrywców Kultury” (ZDJĘCIA)

30-05-2014

„Akademia Odkrywców Kultury” to nowy projekt realizowany przez Akademię Przyszłości. 28 maja br. w ramach tej inicjatywy sanoccy studenci Akademii zwiedzili Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Sanoka dr Wojciech Blecharczyk.

Spotkanie podzielone było na trzy części: warsztaty artystyczne (podczas których dzieci własnoręcznie tworzyły makatki oraz gliniane gwizdki), zwiedzanie Rynku Galicyjskiego oraz czas wolny (w trakcie którego dzieci miały możliwość m.in. zagrania starymi, drewnianymi kręglami).

- To był strzał w dziesiątkę! Dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale także – co najważniejsze – uzyskały wiele cennych informacji. Niektóre nawet odkryły w sobie talent artystyczny – mówi Arleta, wolontariuszka Akademii Przyszłości w Sanoku.

Bezsprzecznie, był to udany dzień i udane spotkanie. Nie mogłoby się ono jednak odbyć bez wsparcia ludzi dobrej woli. Akademia Przyszłości w Sanoku pragnie serdecznie podziękować za pomoc przy organizacji spotkania: Burmistrzowi Miasta Sanoka – dr Wojciechowi Blecharczykowi, Prezesowi Zarządu SPGK – Czesławowi Bartkowskiemu oraz Dyrektorowi Muzeum Budownictwa Ludowego – Jerzemu Ginalskiemu, a także innym osobom, które choćby w najmniejszym stopniu przyczyniły się do tego, aby to spotkanie mogło się odbyć.

Zapraszamy wszystkich na nasz oficjalny profil na Facebook „AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI W SANOKU”. Znajdują się tam wszystkie informacje dotyczące naszego projektu, jak i wydarzeń, które organizujemy dla naszych studentów.

Akademia Przyszłości

źródło: materiały nadesłane

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.