Nauka poprzez zabawę, czyli „Akademia Odkrywców Kultury” (ZDJĘCIA)

„Akademia Odkrywców Kultury” to nowy projekt realizowany przez Akademię Przyszłości. 28 maja br. w ramach tej inicjatywy sanoccy studenci Akademii zwiedzili Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Sanoka dr Wojciech Blecharczyk.

Spotkanie podzielone było na trzy części: warsztaty artystyczne (podczas których dzieci własnoręcznie tworzyły makatki oraz gliniane gwizdki), zwiedzanie Rynku Galicyjskiego oraz czas wolny (w trakcie którego dzieci miały możliwość m.in. zagrania starymi, drewnianymi kręglami).

- To był strzał w dziesiątkę! Dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale także – co najważniejsze – uzyskały wiele cennych informacji. Niektóre nawet odkryły w sobie talent artystyczny – mówi Arleta, wolontariuszka Akademii Przyszłości w Sanoku.

Bezsprzecznie, był to udany dzień i udane spotkanie. Nie mogłoby się ono jednak odbyć bez wsparcia ludzi dobrej woli. Akademia Przyszłości w Sanoku pragnie serdecznie podziękować za pomoc przy organizacji spotkania: Burmistrzowi Miasta Sanoka – dr Wojciechowi Blecharczykowi, Prezesowi Zarządu SPGK – Czesławowi Bartkowskiemu oraz Dyrektorowi Muzeum Budownictwa Ludowego – Jerzemu Ginalskiemu, a także innym osobom, które choćby w najmniejszym stopniu przyczyniły się do tego, aby to spotkanie mogło się odbyć.

Zapraszamy wszystkich na nasz oficjalny profil na Facebook „AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI W SANOKU”. Znajdują się tam wszystkie informacje dotyczące naszego projektu, jak i wydarzeń, które organizujemy dla naszych studentów.

Akademia Przyszłości

źródło: materiały nadesłane

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."