Nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu. Teraz stanie przed sądem

SANOK / PODKARPACIE. Sanoccy policjanci podejmowali interwencję wobec 22-letniego mieszkańca powiatu brzozowskiego, który kierując pojazdem marki Volkswagen Passat nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na oznakowanym przejściu.

Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Sprawa trafi do sądu.

Wczoraj około godz. 14. patrol ruchu drogowego jadąc prawym pasem ul. Staszica w kierunku ul. Dmowskiego w Sanoku na skrzyżowaniu z ulicą Traugutta zatrzymał się za pojazdem, który ustąpił pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu. Kierowca volkswagena, jadąc lewym pasem ominął stojące pojazdy zmuszając pieszego do zatrzymania się.

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Był nim 22-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego. Mężczyzna podczas interwencji zachowywał się w sposób lekceważący.

Funkcjonariusze z uwagi na rażący charakter wykroczenia i stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zdecydowali o zatrzymaniu uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem.

KPP Sanok
foto: archiwum Esanok.pl

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."