REGION: Nie wiedział, że przemyca?

PODKARPACIE. Ponad tysiąc paczek papierosów wykryli funkcjonariusze Służby Celnej podczas kontroli wjeżdżającego do Polski samochodu osobowego. Kierowca twierdził, że ma samochód od miesiąca i nie wiedział, że są w nim ukryte papierosy.

25-letni obywatel Ukrainy zgłosił się do odprawy na pasie „nic do oclenia” na przejściu granicznym w Medyce. Mimo, że mężczyzna zadeklarował, że nie wiezie żadnych towarów podlegających obowiązkowi zgłoszenia celnego, funkcjonariusze Służby Celnej skierowali jego pojazd do szczegółowej kontroli. Jak się okazało, w dachu samochodu i boku bagażnika ukryte były papierosy bez polskich znaków akcyzy.  Celnicy wykryli w tym samochodzie łącznie 1154 paczki papierosów  różnych marek.

Kierowca próbował tłumaczyć, że posiada ten samochód od miesiąca i nie wiedział, że ukryte są w nim papierosy.

Mężczyzna usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego, a do prowadzonej sprawy zatrzymane zostały nie tylko papierosy ale także samochód, który posłużył do przemytu.

Izba Celna w Przemyślu

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."