O zagrożeniach na drodze

SANOK / PODKARPACIE. W wtorek w budynku sanockiej komendy policjanci spotkali się grupą mieszkańców powiatu sanockiego. Podczas spotkania funkcjonariusz zaprezentował treści dotyczące bezpieczeństwa seniorów na drodze oraz pieszych. Jest to druga odsłona kampanii „Kieruj się rozsądkiem”.

Spotkanie miało miejsce w ubiegły piątek. Zaproszonych powitał kom. Jerzy Górecki pełniący obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku. Tematyka poruszana na spotkaniu dotyczyła bezpieczeństwa seniorów na drodze. Policjanci przygotowali specjalną prezentację obrazującą zagrożenia jakie można spotkać na drodze. Ponadto przedstawili problem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Przytaczając przykłady zagrożeń z jakimi pieszy może mieć styczność będąc użytkownikiem drogi. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii „Kieruj się rozsądkiem”.

Kampania „Kieruj się rozsądkiem” realizowana jest w ramach projektu współfinansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez kształtowanie pozytywnych zachowań na drodze i podnoszenie świadomości uczestników ruchu.

Inaugurowana kampania „Kieruj się rozsądkiem” adresowana jest do wszystkich uczestników ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem motocyklistów, osób starszych (+60) i pieszych.

KPP Sanok

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."