Okradał domki oraz altanki na terenie ogródków działkowych

Środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru zastosowano wobec 36-letniego mężczyzny, który włamywał się i okradał domki oraz altanki na terenie ogródków działkowych w Sanoku. Sprawcy grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

W kwietniu bieżącego roku doszło do kilku przypadków kradzieży z włamaniem do altanek i domków usytuowanych na terenie ogródków działkowych w Sanoku. Sprawca wybijał szyby w oknach lub wyłamywał zamki w drzwiach wejściowych i wchodził do środka. Łupem złodzieja padł m.in. sprzęt elektroniczny, narzędzia, rower.

W wyniku podjętych czynności policjanci wydziału kryminalnego ustalili sprawcę tych czynów. Okazał się nimi 36-latek. Mężczyzna ukrywał się przed policją. W ubiegłym tygodniu został zatrzymany na terenie Warszawy.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie kilku zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem do budynków usytuowanych na ogródkach działkowych w Sanoku. W toku prowadzonego postępowania wyszło także na jaw, że mężczyzna na swoim koncie ma dodatkowo kradzież portfela wraz z dokumentami.

36-latek usłyszał łącznie 7 zarzutów kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Sprawca przyznał się do popełnienia tych czynów i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Wyjaśnił, że skradzione przedmioty sprzedawał. Mężczyzna był już wcześniej notowany przez Policję za podobne przestępstwa. Będzie więc odpowiadał w warunkach recydywy. Funkcjonariusze odzyskali część utraconego mienia.

Prokuratura Rejonowa w Sanoku wydała postanowienie o zastosowaniu wobec włamywacza policyjnego dozoru. Mężczyzna w ciągu tygodnia jest zobowiązany do czterokrotnego stawiennictwa na komendzie. Zgodnie z art. 279 kodeksu karnego grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Sanok

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."