Pijany kierowca busa zatrzymany. Badanie wykazało u niego 0,8 promila alkoholu w organizmie

REGION: Policjanci zatrzymali do kontroli kierującego pasażerskim busem. Kierujący przekroczył dozwoloną prędkość, co było bezpośrednim powodem kontroli. W jej trakcie okazało się, że jest nietrzeźwy.

Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, a 20 pasażerów kontynuowało podróż z innym kierowcą.

Wczoraj około godziny 11.45 policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego pasażerskim busem. Jadący do Warszawy kierowca w Miłocinie przekroczył dozwoloną prędkość o 40 km/h. Podczas kontroli policjanci sprawdzili jego trzeźwość.

Okazało się, że 39-letni kierowca busa jest pijany. Badanie wykazało u niego 0,8 promila alkoholu w organizmie. W związku z tym policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Na miejsce przyjechał drugi kierowca, z którym 20 pasażerów, już bezpiecznie kontynuowało podróż.

Teraz policjanci wyjaśnią szczegóły całego zdarzenia. Za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyzna straci prawo jazdy, grozi mu także kara do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."