Pijany kierowca próbował przekupić policjantów

POLAŃCZYK / PODKARPACIE. Trzysta złotych za odstąpienie od prawem przewidzianych czynności chciał wręczyć policjantom pijany kierowca. Odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i próbę przekupstwa policjantów.

Te zdarzenia rozegrały się wczoraj przed północą w Polańczyku. Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, którzy pełnią służbę w Sezonowym Posterunku Policji w Solinie, zatrzymali do kontroli samochód. Kierowca, 25-letni mieszkaniec powiatu leskiego, był nietrzeźwy. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę. Kierowca w pewnej chwili zaproponował policjantom ugodowe załatwienie sprawy i wsunął jednemu z funkcjonariuszy do notatnika 3 stuzłotowe banknoty.

Policjanci zatrzymali go w związku z próbą przekupstwa. Banknoty zostały zabezpieczone. Kierowca trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

KWP
foto: KWP

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."