Pojechał oclić auto. Okazało się, że jest kradzione

Mieszkaniec Sanoka próbował sprowadzić z Belgii do Polski samochód osobowy marki Citroen. Podczas załatwiania formalności w Oddziale Celnym w Krośnie okazało się, że sprowadzany do Polski samochód jest poszukiwany.

Do zdarzenia doszło 16 maja br. Do Oddziału Celnego w Krośnie zgłosił się 36- letni mieszkaniec Sanoka, aby dopełnić formalności związanych ze sprowadzeniem samochodu osobowego z zagranicy.

Przyjmując deklarację z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego pojazdu, funkcjonariusze dokonali także sprawdzenia sprowadzanego samochodu w Systemie Informacyjnym Schengen SIS II – największej w Europie bazie danych, która gromadzi informacje na temat obserwowanych, podejrzanych lub ściganych osób oraz przedmiotów ( np. skradzionych pojazdów, dokumentów itd).

Okazało się, że pojazd ten figuruje jako utracony na terenie Belgii i jest poszukiwany. Celnicy skontaktowali się z Komendą Powiatowa Policji w Sanoku, która potwierdziła ich przypuszczenia. Funkcjonariusze Policji zatrzymali samochód, który po zabezpieczeniu i oględzinach został na razie wydany na przechowywanie obecnemu użytkownikowi.

IC w Przemyślu
foto: sxc.hu

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."