Ponad 1,3 tys. paczek nielegalnych papierosów u mieszkańca Hoczwi

HOCZEW / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Służby Celnej z Krościenka przechwycili ponad 1,3 tys. paczek nielegalnych papierosów podczas przeszukania posesji w miejscowości Hoczew. Ich właściciel usłyszał już zarzut przestępstwa karnego skarbowego.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (4 października br.).  Podczas przeszukania jednej z posesji w miejscowości Hoczew, funkcjonariusze Służby Celnej wykryli 1373 paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy.  Właściciel posesji zaopatrywał się w nielegalny towar a następnie sprzedawał go z zyskiem. Mężczyzna usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa karnego skarbowego.

Od początku roku podkarpacka Służba Celna zapobiegła wprowadzeniu do nielegalnego obrotu 26 mln. szt.  papierosów bez polskich znaków akcyzy. Jak wynika z najnowszych danych Europejskiego Urzędu ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych, Polska Służba Celna najskuteczniej w całej UE zwalcza przemyt wyrobów tytoniowych.

IC Przemyśl

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."