Ponad sześć tysięcy paczek papierosów ukrytych w podłodze busa

KROŚCIENKO / PODKARPACIE. 6 czerwca, funkcjonariusze Straży Granicznej z Krościenka, w trakcie prowadzonej kontroli Volkswagena ujawnili specjalną skrytkę w podłodze. Kierowca ukrył tam 6,5 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Rynkowa wartość kontrabandy to 77,5 tys. zł.

Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Volkswagen na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą był 30-letni obywatel Ukrainy.

W trakcie kontroli busa, funkcjonariusze ujawnili 131 tys. sztuk (tj. 6 550 paczek) papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wartość rynkowa takiej ilości kontrabandy w Polsce wynosi ponad 77 tysięcy złotych.

Papierosy ukryte były w specjalnie skonstruowanych skrytkach, w podłodze busa. W trakcie wyjaśnień Ukrainiec oświadczył, że papierosy zakupił będąc już w Polsce i zamierzał odsprzedać je z zyskiem.

Aktualnie, w stosunku do kierowcy, wszczęte zostało postępowanie karno-skarbowe prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w  Lesku, a samochód zabezpieczony jako dowód rzeczowy w sprawie.

Zatrzymane papierosy ulegną przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.

BOSG

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."