Pożegnanie z mundurem (ZDJĘCIA)

Wczoraj, 17 września 2014 r., po ponad dwudziestoletniej służbie w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej, odszedł do rezerwy Komendant placówki SG w Czarnej Górnej, a wcześniej w Stuposianach – ppłk SG Bogusław Kochanowicz.

Uroczystość, swoją obecnością zaszczycił Komendant Główny SG gen. dyw. SG Dominik Tracz.

Uczestniczący w pożegnaniu, Komendant Główny Straży Granicznej gen. dyw. Dominik Tracz, podziękował Kochanowiczowi za wieloletnią służbę i wręczył mu akt mianowania na stopień podpułkownika. Natomiast, od Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG, emeryt otrzymał pamiątkową replikę szabli oficerskiej. Na szabli wygrawerowano napis: „Za wzorową służbę dla Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej”.

Pełniąc służbę w Bieszczadzkim Oddziale SG ppłk SG Bogusław Kochanowicz zajmował kolejno stanowiska – strażnika granicznego, kierownika zmiany i zastępcy komendanta w Lutowiskach (1993 r. do 2004 r.), zastępcy komendanta w Czarnej Górnej (2004 r. do 2005 r.), komendanta placówki w Stuposianach (2005 r. do 2013 r.) i sprawowane po dziś – stanowisko Komendanta Placówki SG w Czarnej Górnej.

Za osiągnięcia w ochronie granicy państwowej ppłk SG Bogusław Kochanowicz był wielokrotnie wyróżniany odznaczeniami państwowymi i resortowymi od Srebrnego Krzyża Zasługi otrzymanego w 2010 roku poprzez otrzymany w 2007 roku Srebrny Medal za Zasługi dla Straży Granicznej i Złoty Medal za Długoletnią Służbę.

Komendant Bieszczadzkiego Oddziału płk Waldemar Skarbek, dziękując za wzorową służbę zaznaczył, że dzisiejsze pożegnanie to szczególny moment, bowiem już jutro ppłk  Kochanowicz stanie przed innymi wyzwaniami. -„Panie Pułkowniku, dziękuję za rzetelną i odpowiedzialną służbę, zaangażowanie w codzienne wypełnianie obowiązków w ochronie tak trudnej „zielonej granicy”. Pragnę życzyć powodzenia na cywilnym odcinku życia i jestem pewien, że również i tutaj osiągnie Pan osobiste sukcesy” – dodał .

Obowiązki nowego Komendanta  Placówki SG w  Czarnej Górnej powierzono mjr. SG Piotrowi Mielcarek.

10868

Picture 1 of 6


BOSG

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."