Przerwana podróż do Włoch

03-01-2014

DOMARADZ / PODKARPACIE. Wczoraj, funkcjonariusze Straży Granicznej z Sanoka, w trakcie prowadzonej kontroli na szlakach komunikacyjnych, zatrzymali samochód osobowy, którym podróżowała obywatelka Ukrainy. Kobieta posiadała wizę krajową z prawem do pracy w Polsce, jednakże był to jedynie pretekst, aby udać się do Włoch.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Sanoku, w trakcie prowadzonej kontroli drogowej w miejscowości Domaradz zatrzymali mercedesa, którym podróżowała 31-letnia Ukrainka. Posiadała ona polską wizę krajową z prawem do pracy. Zgodnie z oświadczeniem o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi i zaproszeniem do współpracy handlowej, kobieta miała zgłosić się do firmy w woj. lubelskim.

W trakcie sprawdzeń i rozmowy z funkcjonariuszami SG, cudzoziemka przyznała się, że uzyskała wizę podstępnie wprowadzając w błąd pracowników polskiego konsulatu po to tylko, aby móc udać się do Włoch. Pracy w polskiej firmie nie miała zamiaru podejmować.

Zgodnie z procedurą, funkcjonariusze unieważnili posiadaną przez Ukrainkę wizę, a następnie kobieta otrzymała decyzje o zobowiązaniu ( w określonym terminie) do opuszczenia Polski z zakazem wjazdu na rok.

źródło: BiOSG

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.