REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Próba samobójcza czy nieszczęśliwy wypadek? Kobieta wypadła z czwartego piętra

SANOK / PODKARPACIE. Tragicznie rozpoczął się rok 2014 w Sanoku. Miasto lotem błyskawicy obiegła informacja o śmierci kobiety, która spadła z czwartego piętra bloku przy ulicy Sobieskiego. Próba samobójcza czy nieszczęśliwy wypadek? To ma wyjaśnić postępowanie prowadzone przez Prokuraturę.

– Wczoraj przed godz. 20 zostały zakończone oględziny miejsca zdarzenia. Osoba, która zginęła  to 65-letnia kobieta. Dzisiaj o godz. 10:30 przeprowadzono sekcję zwłok. Dopiero po wynikach sekcji oraz dalszych czynnościach procesowych będzie można wysuwać racjonalne wnioski co do okoliczności tego zdarzenia – informuje Izabela Jurkowska-Hanus, Prokurator Rejonowy w Sanoku.

Według terminu ustalonego przez Prokuraturę, biegły na podstawie przeprowadzonej sekcji, ma wydać opinię do 13 stycznia 2014 roku.

Dzisiaj tj. 3 stycznia Prokuratura wszczęła ponadto postępowanie za czyn z artykułu 155 kodeksu karnego: „Kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.
– Postępowanie zostało wszczęte w sprawie, a nie przeciwko osobie. Nikomu nie postawiono więc zarzutów –
wyjaśnia Prokurator Rejonowa.

W dniu tragedii został zatrzymany jeden mężczyzna. Działanie to było podyktowane przestrzeganiem ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

red.

ZOBACZ TAKŻE:
Wypadła z czwartego piętra. Zginęła na miejscu (ZDJĘCIA)

03-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)