Puchar Województwa Podkarpackiego Nordic Walking w Polańczyku za nami! (ZDJĘCIA)

15-10-2014

POLAŃCZYK / BIESZCZADY . 12 października najwytrwalsi zawodnicy stanęli na starcie w Polańczyku. Przepiękna pogoda niczym w sierpniu sprawiła, że oprócz blisko 200 uczestników zawodów przybyło bardzo wielu kibiców, którzy dopingowali zawodników na 2,5 km trasie.

Na uwagę zasługuje fakt, że z Polańczyka również wystartowało parę osób co jest dodatkowym sukcesem lokalnej społeczności.

Na stracie 10 km zjawili się Jerzy Nalepka i Andrzej Michalski jedni z najmocniejszych zawodników w kraju na dystansie półmaratonu. Cieszy fakt, iż spora grupa osób doskonaliła technikę dzięki pomocy trenerki Polskiej Federacji Nordic Walking Anny Łyczko.

W miasteczku zawodów można było spotkać wolontariuszy Fundacji Czas Nadziei, którzy prowadzili stoisko rejestracji dawców szpiku do bazy DKMS. W dniu zawodów zarejestrowało się ponad 30 osób.

Szczególne podziękowania kierujemy dla Towarzystwa Przyjaciół Polańczyka, Agencji Turystycznej Subcarpathia jak również Gminy Solina za wsparcie zawodów od strony technicznej. Swoja obecnością na zawodach zaszczycili nas Rafał Jasiński – doradca w Kancelarii Zarządu Województwa Podkarpackiego, a zarazem mieszkaniec Polańczyka oraz Wójt Gminy Solina Zbigniew Sawiński.

Cała impreza nie powiodłaby się gdyby nie wkład Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, a przede wszystkim Tadeusza Pióro Członka Zarządu Województwa Podkarpackiego. Imprezę honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Robert Brzeziński
Polska Federacja Nordic Walking

foto1

Picture 1 of 51


foto: A.Radwański źródło: materiały nadesłane

 

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.