REGION: Nielegalnie przekroczył granicę w zbiorniku cysterny. Był w stanie skrajnego wycieńczenia (ZDJĘCIA)

6 sierpnia o godz. 7.30, w drogowym przejściu granicznym w Korczowej funkcjonariuszka SG pełniąca służbę na kierunku wjazdowym do Polski usłyszała dochodzące z wnętrza tira – cysterny odgłosy osoby wołającej o pomoc.

W związku z podejrzeniem, że w cysternie może znajdować się osoba potrzebująca pomocy, funkcjonariusze natychmiast podjęli działania ratunkowe.

Wewnątrz jednej z komór cysterny znajdował się uwięziony mężczyzna.  Był w stanie skrajnego wycieńczenia. Funkcjonariusze musieli działać szybko.  Temperatura wewnątrz zbiornika była bardzo wysoka i brakowało powietrza. Zaraz po wyjęciu z pojazdu, mężczyzna stracił przytomność.

Funkcjonariusze natychmiast przystąpili  do udzielania pierwszej pomocy, którą prowadzili aż do czasu przybycia pogotowia ratunkowego. Mężczyzna trafił do szpitala w Jarosławiu. Aktualnie, stan jego zdrowia jest stabilny.

Z zaistniałych okoliczności i zebranych materiałów wynika, że mężczyzna, który nielegalnie i w ukryciu przekroczył granicę – to obywatel Syrii studiujący na Ukrainie.

Decydując się na tak desperacki krok: narażając swoje życie i zdrowie – chciał dotrzeć do Niemiec.

Aktualnie, Straż Graniczna wyjaśnia wszelkie okoliczności w tej sprawie.

BOSG

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."