REKLAMA
REKLAMA

Wymiana oświetlenia ulicznego w Sanoku

Miasto Sanok prowadzi modernizację przestarzałego oświetlenia ulicznego w ciągu miejskich ulic. Dofinansowanie na ten cel pochodzi z programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „System zielonych inwestycji – część 6 SOWA – Energooszczędne oświetlenie uliczne”.

Całość będzie kosztowała ok. 2,7 mln zł, w tym 45% pochodzić będzie z dofinansowania, zaś 55% z pożyczki, spłacanej z oszczędności uzyskanych na energii elektrycznej.

Przeprowadzenie tego zadania było konieczne przede wszystkim ze względów ekonomicznych. Z szacunkowych wyliczeń wynika, że dzięki modernizacji oświetlenia rocznie uda się zaoszczędzić prawie milion złotych z budżetu miejskiego.

W lipcu br. rozpoczęła się wymiana 1200 przestarzałych opraw lamp ulicznych na terenie miasta (w każdej dzielnicy) na nowe, energooszczędne. Na ten moment śmiało można powiedzieć, że połowa objętych projektem lamp zyskała już nowe oprawy. W ramach prac wymianie podlegają także okablowanie i złącza.

Do września – bo taki jest termin realizacji – mogą występować włączenia oświetlenia w ciągu dnia, wyłączenia w nocy, a także regulacje oświetlenia, dlatego prosimy mieszkańców o wyrozumiałość i cierpliwość.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

foto: archiwum Esanok.pl / sxc.hu

06-08-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook