SANOK: Ilość samobójstw rośnie w zastraszającym tempie

SANOK. Rośnie ilość prób samobójczych w całym województwie podkarpackim. Nie inaczej jest w samym powiecie sanockim, gdzie na dwa miesiące przed końcem roku, ilość zamachów samobójczych jest niemal dwukrotnie wyższa niż w roku 2013. Najczęstszym sposobem popełnienia samobójstwa jest powieszenie.

W przeciągu sześciu lat (2007-2013), ilość zamachów samobójczych w województwie podkarpackim wzrosła o około 75%! W 2007 roku odnotowano 198 prób i 145 zgonów, natomiast w ubiegłym roku statystyki wzrosły do 349 zamachów, w 255 przypadkach zakończonych zgonem.

Już teraz wiadomo, że tendencja z ostatnich lat zostanie podtrzymana w 2014 roku. Na dzień 6 listopada liczba zamachów samobójczych wynosiła 358 (296 mężczyzn, 62 kobiety), zakończonych zgonem 232.

Wzrost samobójców odnotowywany jest również w powiecie sanockim. Tutaj również niepokoić mogą statystyki bieżącego roku.

Dane na 31 października

Pozostałe dane dotyczące zamachów samobójczych w województwie podkarpackim:

źródło: Red., Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, Komenda Powiatowa Policji w Sanoku

foto: flickr.com / Smyl

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."