SANOK: Miał 2 promile alkoholu. Uciekał quadem przed policjantami

29-09-2014

Kierujący quadem pomimo wyraźnych poleceń policjantów nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Badanie wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Policjanci patrolowali dzielnicę Dąbrówka w Sanoku. Kilka minut po godz. 19. na ul. 1000-Lecia zauważyli kierującego quadem, którego pojazd nie był oświetlony oraz nie posiadał tablicy rejestracyjnej. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych nadawanych przez funkjconariuszy, kierowca zamiast zatrzymać się do kontroli, zaczął przyspieszać. Kierujący jechał w kierunku miejscowości Płowce, zjeżdżając na polne drogi oraz tereny poza jezdnią, a także wyjeżdżając na drogę w celu ominięcia napotkanych przeszkód. Będąc na wysokości ogródków działkowych jadąc z dużą prędkością stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Kierujący kontynuował jednak ucieczkę pieszo.

Policjanci zatrzymali uciekiniera. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Mężczyzna został przebadany alkomatem. Urządzenie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto 33-latek nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Okazało się również, że pojazd nie jest dopuszczony do ruchu po drodze publicznej.

Za popełnione przewinienia mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.