Street Dance na sanockim Rynku. Będą kolejne odsłony! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Już po raz kolejny na sanockim Rynku można było podziwiać taneczne popisy młodzieży reprezentującej Energy Fitness Club. Tancerze wykonywali układy hip-hop, street dance, street jazz, a nawet bardzo widowiskowy break dance. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Utalentowani sanoczanie nie ukrywają chęci organizacji podobnego występu już niebawem: Tańczyliśmy do rytmu ulubionej muzyki, tak jak czuliśmy, czyli po prostu ogólnie pojęty freestyle. Inspiracją do organizacji „streetów”, a więc pokazu tańca ulicznego jest dla nas fakt, że hip-hop zrodził się na ulicy. Co więcej, fajnie jest pokazać ludziom coś, czego na co dzień oglądać nie mogą. Myślę, że to dla widzów dość ciekawe widowisko – komentuje jedna z tancerek, Magdalena Bąk.

Na kolejny pokaz nie trzeba będzie długo czekać, bowiem tancerze mają zamiar zorganizować go jeszcze w tym miesiącu: Mamy nadzieję, że podobny występ zorganizujemy do końca wakacji. Chcemy być inspiracją dla młodszych, fajnie byłoby, gdyby do naszego tańca przyłączyli się wszyscy, którym muzyka gra w sercu – dodaje Magdalena Bąk.

O pokazach street dance-u będziemy informować na łamach naszego portalu.

Adam Zoszak

zdjęcia: Zuzanna Florek

 

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."