Sukces String Trio z Sanoka

8-9 grudnia Centrum Edukacji Artystycznej organizowało Makroregionalne Przesłuchania zespołów kameralnych szkół muzycznych II stopnia. W PSM w Jarosławiu zaprezentowało się 21 zespołów z regionu podkarpackiego, małopolskiego i lubelskiego.

Sanocką Szkołę Muzyczną reprezentowały aż trzy zespoły. Duży sukces osiągnął zespół prowadzony przez Iwonę Bodziak, Grażynę Dziok i Mariusza Tobiasiewicza.

String Trio tworzą Zuzanna Dulęba - skrzypce Maria Korzeniowska – gitara i Karol Wiciński - altówka. Za brawurowe wykonanie swojego programu młodzi muzycy otrzymali 22 punkty i awansowali do finału konkursu, który odbędzie się w styczniu w Warszawie.

Pozostałe dwa tria prowadzone przez Dorotę Zubel, Wiesława Brudka i Janusza Ostrowskiego także zaprezentowały się bardzo dobrze. Należy podkreślić, że w jury zasiadali znakomici kameraliści, profesorowie Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie i Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

materiały nadesłane

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."