Trwają poszukiwania mężczyzny, który wypadł z łódki

SOLINA / PODKARPACIE. Policjanci i strażacy szukają 45-letniego mężczyzny, który wczoraj wieczorem prawdopodobnie utonął w Jeziorze Solińskim. Zaginiony pływał łódką ze znajomym. Kiedy zamieniali się miejscami przy wiosłach, łódka przewróciła się. Jak ustalili policjanci, obaj pili alkohol na pokładzie.

Wczoraj wieczorem około godziny 21 ustrzyccy policjanci interweniowali w Olchowcu w związku ze zgłoszeniem o prawdopodobnym utonięciu.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń poczynionych przez funkcjonariuszy, dwaj mężczyźni, mieszkańcy gminy Lutowiska pływali łódką po Zalewie Solińskim. W pewnym momencie postanowili zamienić się miejscami przy wiosłachi wówczas łódka się wywróciła, a płynący nią mężczyźni wypadli. 19-latek dopłynął do brzegu, przez jakiś czas słyszał, że 45-letni właściciel łódki płynie za nim, ale do brzegu nie dotarł. Obaj mężczyźni pływając łódką spożywali alkohol.

Prowadzona wczoraj w nocy akcja ratownicza nie przyniosła rezultatu, nie podjęto też próby poszukiwania pod wodą z uwagi na duże zamulenie i trudne warunki do skutecznych poszukiwań.

Dziś trwają już działania poszukiwawcze z udziałem policjantów, strażaków i płetwonurków.

KPP Ustrzyki Dolne
foto: Bieszczady24.pl

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."