W 96. rocznicę Niepodległości. Przybyli ułani pod okienko…

TREPCZA / PODKARPACIE.  Uroczystości rocznicowe święta Niepodległości z udziałem dzieci i młodzieży szkolnej rozpoczęły się już w piątek 7 listopada br. w Zespole Szkół konkursem wiedzy historycznej o Ojczyźnie.

We wtorkowy wieczór 11 listopada br. o godz. 17:00 kolejny już raz z tej okazji gościnna „Przystań JPII” zaprasza na wieczór pieśni patriotycznych, wojennych i żołnierskich. Wspólny śpiew niezapomnianych melodii poprzedzi Msza św. w intencji Ojczyzny odprawiana w miejscowym kościele oraz złożenie kwiatów, zapalenie świateł pamięci i modlitwa za poległych przy Pomniku Niepodległości na placu przykościelnym.

Być może dodatkową atrakcją spotkania przy pomniku stanie się obecność „Naczelnika na Kasztance”, który odczyta krótką odezwę do Rodaków. Taka „żywa” lekcja historii zapada głęboko  w pamięć nie tylko najmłodszych uczestników uroczystości.

FOTO. Skromny , ale wymowny pomnik z Orłem Niepodległości i pamiątkową tablicą usytuowany pod krzyżem upamiętnia wszystkich, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

materiały nadesłane

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."