REKLAMA
REKLAMA

Zbudował broń. Chciał zabić własną ciotkę

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał mężczyzna, który w trakcie awantury grożąc zabiciem skierował broń własnej konstrukcji w kierunku swojej ciotki. Policjanci zabezpieczyli narzędzie przestępstwa. Wobec 44-letniego podejrzanego sąd zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Do zdarzenia doszło w ubiegły wtorek, około godziny 16. w jednym z domów w Haczowie. Ze zgłoszenia kobiety wynikało, że doszło tam do awantury domowej, podczas której jej siostrzeniec groził jej pozbawieniem życia przedmiotem przypominającym broń. Zaalarmowani policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres. Sprawca awantury oddalił się przed ich przybyciem, gdy tylko się dowiedział, że kobieta poinformowała o wszystkim Policję.

Wyjaśniający sprawę funkcjonariusze potwierdzili przedstawiony przez pokrzywdzoną przebieg zdarzenia. Gdy jedni policjanci  wykonywali oględziny i ustalali świadków, inni rozpoczęli poszukiwania sprawcy tego przestępstwa. W działania zaangażowany został również pies służbowy.

W toku czynności policjanci zabezpieczyli przedmiot przestępstwa, którym mężczyzna groził kobiecie, że pozbawi ją życia.  W lufie znajdował się nabój typu „Flara”. Była to broń palna własnej konstrukcji.

Dwa dni później mężczyzna został zatrzymany. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 44-letniemu mężczyźnie zarzutu usiłowania zabójstwa oraz nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji. W piątek na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec zatrzymanego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. W tej sprawie jest prowadzone śledztwo i trwają dalsze czynności wyjaśniające.

KPP Brzozów

10-11-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)