Włamanie i kradzież na plebani w Jaćmierzu, gdy ksiądz odprawiał nabożeństwo

31-07-2014

GMINA ZARSZYN / PODKARPACIE. Włamywacz wybił szybę w drzwiach bocznych a następnie od wewnątrz je otworzył. Był na tyle śmiały, że zrobił to w biały dzień. Między godziną 18 a 19, gdy proboszcz odprawiał nabożeństwo. Zniknęły pieniądze.

Włamanie i kradzież została zgłoszona następnego dnia, gdy ksiądz zauważył brak pieniędzy i zniszczone boczne drzwi od plebani. Złodziej zabrał gotówkę. Zniknęły prywatne pieniądze duchownego oraz te z datków, składanych przez wiernych.
- Zniknęło około 3 tys. zł. - zdradza ks. Roman Froń, proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Jaćmierzu.

Ksiądz Roman Froń jest proboszczem w parafii w Jaćmierzu od 4 lat. Jak sam mówi, zawsze czuł się tam dobrze, jak w rodzinie i to mogło uśpić jego uwagę.
- Nikogo nie podejrzewam, bo nikogo nie złapałem za rękę. Zawsze czułem się tutaj bezpiecznie, jak w rodzinie. Nie sadzę, żeby zrobił to ktoś z moich parafian. Pewności jednak nie mam – mówi ksiądz proboszcz.

Policjanci byli na miejscu. Zabezpieczono ślady, przeprowadzono oględziny, przesłuchano świadków. Zebrany materiał dowodowy posłuży do wyjaśnienia dokładnych okoliczności zdarzenia oraz ustalenia sprawcy.

red.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.