Włamanie i kradzież na plebani w Jaćmierzu, gdy ksiądz odprawiał nabożeństwo

GMINA ZARSZYN / PODKARPACIE. Włamywacz wybił szybę w drzwiach bocznych a następnie od wewnątrz je otworzył. Był na tyle śmiały, że zrobił to w biały dzień. Między godziną 18 a 19, gdy proboszcz odprawiał nabożeństwo. Zniknęły pieniądze.

Włamanie i kradzież została zgłoszona następnego dnia, gdy ksiądz zauważył brak pieniędzy i zniszczone boczne drzwi od plebani. Złodziej zabrał gotówkę. Zniknęły prywatne pieniądze duchownego oraz te z datków, składanych przez wiernych.
- Zniknęło około 3 tys. zł. - zdradza ks. Roman Froń, proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Jaćmierzu.

Ksiądz Roman Froń jest proboszczem w parafii w Jaćmierzu od 4 lat. Jak sam mówi, zawsze czuł się tam dobrze, jak w rodzinie i to mogło uśpić jego uwagę.
- Nikogo nie podejrzewam, bo nikogo nie złapałem za rękę. Zawsze czułem się tutaj bezpiecznie, jak w rodzinie. Nie sadzę, żeby zrobił to ktoś z moich parafian. Pewności jednak nie mam – mówi ksiądz proboszcz.

Policjanci byli na miejscu. Zabezpieczono ślady, przeprowadzono oględziny, przesłuchano świadków. Zebrany materiał dowodowy posłuży do wyjaśnienia dokładnych okoliczności zdarzenia oraz ustalenia sprawcy.

red.

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."