Z hołdem profesorowi weterynarii

#MIĘDZYBRODZIE / PODKARPACIE. W najbliższą sobotę (13 IX) przed grobowcem w kształcie egipskiej piramidy Cheopsa złożone zostaną kwiaty i zapalone znicze. Lekarze weterynarii w 40-lecie rozpoczęcia swoich studiów w lubelskiej Alma Mater tym razem swoje koleżeńskie spotkanie wyznaczyli w Sanoku.

Jednym z punktów programu jest wyjazd do pobliskiego Międzybrodzia. Organizatorzy rocznicowego spotkania lekarze weterynarii Jerzy Górski i Stanisław Kaczor przyznają, że ich koledzy rozsiani po całej Polsce mimo znacznych odległości chętnie przyjeżdżają w te strony. „Czują się tu dobrze – mówią – ponadto dodatkowym magnesem jest piękno przyrody i krajobrazu oraz bliskość malowniczych o tej porze Bieszczadów. Stałym punktem jest Międzybrodzie. Tam w sobotni ranek spotykamy się na Mszy św. w pięknej, zabytkowej cerkiewce wspominając zmarłych kolegów. Z grupy 181 osób rozpoczynających studia nieomal z każdym rokiem ktoś odchodzi, lista zmarłych uzupełniana jest o nowe nazwiska. Wspominamy również naszych zmarłych profesorów z lubelskiej uczelni. A obecność przy niezwykłym grobowcu niezwykłego człowieka – można powiedzieć naszego Patrona prof. Włodzimierza Kulczyckiego – wybitnego znawcy w dziedzinie weterynarii jest dla nas wszystkich dodatkowym przeżyciem i niejako powrotem do źródeł.”

Warto zaznaczyć, że przed kilku laty z inicjatywy lekarzy weterynarii grobowiec Kulczyckich został gruntownie odremontowany, a

środki pochodziły z funduszy Krajowej Rady Weterynarii.

Grobowiec w kształcie egipskiej piramidy Cheopsa kryje w sobie doczesne szczątki wybitnego profesora weterynarii Włodzimierza Sas Kulczyckiego (1862-1936)

AS

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."