Z REGIONU: Nielegalne tancerki estradowe z Ukrainy

JASŁO / PODKARPACIE. Funkcjonariusze z rzeszowskiej placówki Straży Granicznej zatrzymali w jednym z lokali nocnych w Jaśle trzy obywatelki Ukrainy. Kobietom, po kontroli legalności pobytu zostały cofnięte wizy.


26 lutego funkcjonariusze z placówki SG w Rzeszowie – Jasionce prowadzili kontrolę legalności pobytu i wykonywanej pracy w miejscowości Jasło. Skontrolowano hotele, restauracje i nocne lokale. W jednym z nocnych barów zatrzymano 3 obywatelki Ukrainy (dwie 41-letnie kobiety i 33-latkę). Kobiety wykonywały tam nielegalnie pracę jako tancerki estradowe. W okazanych funkcjonariuszom dokumentach widniało zezwolenie na pracę w innych warunkach.

Wobec Ukrainek Straż Graniczna wszczęła procedury wydaleniowe z Polski. Kobietom wydano decyzje zobowiązujące do opuszczenia naszego kraju, cofnięto im też wizy. Tego rodzaju decyzje skutkują rocznym zakazem wjazdu na terytorium Polski.

Wobec właściciela lokalu Straż Graniczna wszczęła czynności wyjaśniające związane z nielegalnym zatrudnieniem obcokrajowców, w następstwie których zostanie skierowany wniosek do Sądu o ukaranie.

BOSG

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."