REKLAMA
REKLAMA

Z REGIONU: Nielegalne tancerki estradowe z Ukrainy

JASŁO / PODKARPACIE. Funkcjonariusze z rzeszowskiej placówki Straży Granicznej zatrzymali w jednym z lokali nocnych w Jaśle trzy obywatelki Ukrainy. Kobietom, po kontroli legalności pobytu zostały cofnięte wizy.


26 lutego funkcjonariusze z placówki SG w Rzeszowie – Jasionce prowadzili kontrolę legalności pobytu i wykonywanej pracy w miejscowości Jasło. Skontrolowano hotele, restauracje i nocne lokale. W jednym z nocnych barów zatrzymano 3 obywatelki Ukrainy (dwie 41-letnie kobiety i 33-latkę). Kobiety wykonywały tam nielegalnie pracę jako tancerki estradowe. W okazanych funkcjonariuszom dokumentach widniało zezwolenie na pracę w innych warunkach.

Wobec Ukrainek Straż Graniczna wszczęła procedury wydaleniowe z Polski. Kobietom wydano decyzje zobowiązujące do opuszczenia naszego kraju, cofnięto im też wizy. Tego rodzaju decyzje skutkują rocznym zakazem wjazdu na terytorium Polski.

Wobec właściciela lokalu Straż Graniczna wszczęła czynności wyjaśniające związane z nielegalnym zatrudnieniem obcokrajowców, w następstwie których zostanie skierowany wniosek do Sądu o ukaranie.

BOSG

03-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)