Podając się za policjanta zabrał pieniądze. Sporządzono portret pamięciowy (ZDJĘCIA)

30-11-2017

SANOK / PODKARPACIE. Policja poszukuje osób, które rozpoznają młodego mężczyznę z portretu pamięciowego. Podejrzewany jest o wyłudzenie od mieszkanki powiatu sanockiego pieniędzy w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych metodą „na wnuczka”.

Do zdarzenia doszło 20 października br. Do 84-latki zadzwoniła kobieta podająca się za żonę jej wnuka i poinformowała ją o wypadku, w którym rzekomo miał uczestniczyć jej wnuk. Następnie rozmowę prowadziła fałszywa policjantka i potwierdzając, że doszło do wypadku, poleciła, aby kobieta jak najszybciej przekazała pieniądze w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Miały one być rekompensatą dla pokrzywdzonych w wypadku i ochronić wnuka kobiety przed pójściem do więzienia. Rozmówczyni wywierała presję na starszej kobiecie tłumacząc, że trzeba działać szybko i nikt nie może się o tej sytuacji dowiedzieć. Niestety 84-letnia kobieta uwierzyła oszustce i przekazała swoje oszczędności mężczyźnie, który oczekiwał w umówionym miejscu o ustalonej godzinie. Mężczyzna, który odbierał gotówkę przedstawił się jako policjant, następnie zabrał pieniądze i udał się w nieznanym kierunku.

Na podstawie opisu pokrzywdzonej został sporządzony portret pamięciowy mężczyzny, który podając się za policjanta zabrał pieniądze.

Policjanci wyjaśniający okoliczności tego zdarzenia zwracają się z prośbą do osób, które rozpoznają mężczyznę na sporządzonym portrecie pamięciowym oraz nagraniu zarejestrowanym przez monitoring o kontakt z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sanoku, ul. Witkiewicza 3, tel. 13 465 73 65 lub z dyżurnym jednostki policji pod numerem alarmowym 997.

ŹRÓDŁO: KPP Sanok

PORCELANOWY ZAKĄTEK Precyzyjne Wycinanie

Komentarzy: 26 do “Podając się za policjanta zabrał pieniądze. Sporządzono portret pamięciowy (ZDJĘCIA)”

 1. nie ufam policji pisze:

  kiedyś byłem świadkiem…sprawca miał znajomości
  a ja problemy…policja mnie olała…nie wierze od tej pory policji

  • cel pisze:

   święta racja

   • Blonie pisze:

    Proste kiedyś przyszedlem na komendę w całkiem innej sprawie to typ się mnie pyta co na osiedlu slychac, bezczelnie starszego od siebie o 10 lat. Mówię mu daleko macie przez most przejsc. To się jeszcze oburzył że kultury mi brakuje, gowniarz jeden.

   • ORMO pisze:

    Nie mogleś spokojnie podać kilka faktow, pare nszwisk? Tylk sie wmądzrzać?

   • policja wie najlepiej pisze:

    mnie taki aspirant powiedział.. „w policji pracują experci i poradzą sobie bez mojej pomocy” jak ten krawęznik będzie robil na komendzie to sobie szykaicie

  • Anonim pisze:

   Racja – miałem problem z żulem ale przegrałem bo pracowałem a żulowi państwo pomagało w egzystowaniu więc sprawę w sądzie przegrałem.
   Dziś chcą reformować sądy ale żule się sprzeciwiają i w Brukseli jest problem – komu przyznać rację – rację chcą przyznać właśnie żulowi, więc poszkodowani uważajcie z kim się zadajecie bo Bruksela zawsze was obwini a dzisiejszy, polski sąd przez „budków i szczerbów” przyzna im rację – tak jest, ale myślcie co chcecie jeżeli wam się to nie podoba. Mam nadzieję, że skończy się mit ciągłości urzędniczej, nie może być tak, że ktoś w testamencie ma zapisaną jakąś państwową funkcję do końca życia – precz z POKOMUNĄ.

 2. wnuczek pisze:

  wnuczków prosze w to nie mieszać bo zgłosze odpowiednim organom. ja.bardzo kocham moją babcie.
  opisana metoda jest „na policianta”

 3. Pomidor pisze:

  Nic dziwnego skoro na tvn turbo w programie Złodzieje pokazują dokładnie jak okradać innych. Zamiast ostrzeżenia i przestrogi mamy dokładną instrukcje jak kogoś okraść.

 4. Wojtek pisze:

  Jak babki będą słuchały i oglądały tylko radio z Torunia, które nie kłamie i telewizję która nie kłamie to takie sytuacje w Sanoku i nie tylko to jeszcze nie raz się powtórzą…i w ten sposób radio w Toruniu będzie miało mniej pieniędzy…i za co tu żyć….a o propagandzie nawet nie wspomnę…

 5. tdm pisze:

  Wot to nie jest wojsko to harcerstwo!

 6. Grzegorz pisze:

  To drugie zdjęcie to było robione chyba mikrofalówką. Jakoś powala.

 7. On pisze do siebie pisze:

  Wojtek to ten debil z tego portalu śpiewa na jedną nutę jak na kursie WUMiL.

 8. X 2 pisze:

  To jakaś znajoma twarz jeżeli to zdjęcie i wizerunek się babci nie pomylił to gość z bliskiego terenu.Sanoka ,Trepczy ?

 9. rafal pisze:

  nie współczuje osobie co straciła pieniądze dlaczego?ludzie popatrzcie na jego gębę, gołym okiem widać patologie…

 10. norma pisze:

  Właśnie tak jak ten na portrecie pamięciowym wygląda zdecydowana większość komentatorów na esanok.Durny wygląd durne wpisy po prostu;poziom sanockiego Seby!!!,który najdalej na zachód to był w……..Zarszynie !Dodać trzeba elite Sanoczan w Londonie na Jylingu :)i w Slołghu :)

 11. maślak pisze:

  Materiał na biznes plan finanse bankowość albo militaria

 12. świadek pisze:

  ja go znam ma facebooka jego Dane

  Janusz Berni Szpak

  Pozdrawiam …

 13. Anonim pisze:

  Jebnięty na papkina łeb do ścięcia

 14. prawdomówny pisze:

  pały z leska szukają powodu jak komuś coś wmówić coś na kimś wymusić a chodzi o to aby swoje cztery litery wywyższyć

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.