REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

„…bo liczy się sport i..!” Konferencja z rowerem i kijkami w rolach głównych

SANOK. W czasie finałów piłkarskich Mistrzostw Europy w 2008 roku rozgrywanych w Austrii i Szwajcarii, reprezentacja Polski poruszała się autokarem z napisem „…bo liczy sie sport i dobra zabawa!”.

Podobną, sportową drogę wybrał Marian Daszyk kandydat na Wójta Gminy Sanok, który o godzinie 8 rano zorganizował konferencje prasową (07 bm.). Hasło przewodnie: Sport to zdrowie.

W konferencji wzięli ponadto udział Grzegorz Fal – przewodnik oraz Stanisław Lewicki radny powiatu sanockiego. Konferencja daleka była od politycznych „wycieczek”. Wręcz przeciwnie dotyczyła zdrowego trybu życia. Marian Daszyk zaopatrzony w rower i kije do nordic walking apelował do promowania sportu w regionie.
– Sport, ruch wszystko to jest potrzebne w życiu publicznym! Aby człowiek mógł trzeźwo i logicznie myśleć musi się od czasu do czasu poruszać – mówił kandydat na wójta.

Członkowie komitetu wyborczego M.Daszyka wraz ze swoim liderem zachęcali i apelowali do samorządowców, do brania udziału w masowych imprezach sportowych, a także do uczestnictwa w Maratonie Warszawskim, który odbędzie się końcem września.

Podczas konferencji zwrócono też uwagę na problem, jakim jest brak ścieżek rowerowych w naszej okolicy:
– Ścieżki są nam bardzo potrzebne! Wielu rowerzystów ma duży problem z poruszaniem się po drogach, a przez to dochodzi do większej liczby wypadków – komentował Grzegorz Fal.

A swoją drogą ciekawe jak liczna reprezentacja samorządowców z naszego regionu, weźmie udział w Maratonie Warszawskim…

Klaudia Twarda


08-09-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)