REKLAMA
REKLAMA

„Moje zmiany moim sukcesem”

SANOK. Miasto Sanok od 1 kwietnia br. realizuje projekt „Moje zmiany moim sukcesem”. Będzie on trwał do końca 2012 r. z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, finansowany ze środków UE ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Głównym celem projektu jest ograniczenie zjawiska wykluczenia społecznego wynikającego z uzależnień. Projekt skierowany jest do osób z problemem alkoholowym i ich rodzin z terenu Sanoka i okolic.

Pierwsza tura rekrutacji do projektu rozpoczęła się 1 maja 2010r. i trwała do 30 czerwca 2010r. W tym czasie do projektu zgłosiło się blisko 80 osób, mieszkańców powiatu sanockiego. W celu efektywnego wykorzystania świadczonej pomocy, uczestnicy zostali podzieleni na grupy. Obecnie kończą się zajęcia z psychoedukacji grupowej.

Obecnie, aż do 30 listopada uczestnicy projektu korzystają z doradztwa zawodowego, które ma na celu m.in. podniesienie kwalifikacji zawodowych uczestnika na rynku pracy oraz zwiększenie poczucia własnej wartości.

Do 31 grudnia potrwają także warsztaty aktywizacji zawodowej. Ostatnim etapem udziału w projekcie będą szkolenia zawodowe. Uczestnicy będą mieli do wyboru 11 bezpłatnych szkoleń zawodowych o szerokim zakresie tematycznym np. operator wózka widłowego, projektowanie stron www, księgowość małych firm lub bukieciarstwo/florystyka.

W ramach projektu Beneficjent na bieżąco może korzystać z pomocy prawnika, psychologa oraz z pomocy opiekuna środowiskowego.

Nadal można przystąpić do programu, a szczegółowe informacje można uzyskać w Biurze Projektu w Sanoku, ul. Sobieskiego 1, pok. 104 lub pod nr tel. 13 46 41 744. Biuro Projektu jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00.

Wartość projektu wynosi 1 212 300 zł. Projekt w całości jest finansowany z EFS.

Udział w Projekcie jest bezpłatny.

08-10-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)