REKLAMA
REKLAMA

Czy AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to nowa uczelnia w Sanoku?

SANOK. – W pewnym sensie tak można to określić – odpowiada Agnieszka Stach, Koordynatorka Regionalna Stowarzyszenia WIOSNA w Sanoku.


AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to całoroczny program indywidualnych spotkań edukacyjnych dla dzieci, które wychowują się w trudnych warunkach i mają przez to problemy w nauce. Tutaj każde dziecko ma prawo do sukcesu!

Działamy w 13 miastach w Polsce. W tym roku obejmiemy opieką ponad 1000 uczniów. Naszym podstawowym standardem jest indywidualne zaangażowanie: podczas cotygodniowych zajęć osobistych tutor, czyli wolontariusz Stowarzyszenia WIOSNA, pomaga dziecku w radzeniu sobie z konkretnym szkolnym problemem – takim jak ułamki czy ortografia. Oprócz wspólnego pokonywania szkolnych trudności wspiera też ucznia w odkrywaniu innego wymiaru siebie. Stara się mu udowodnić, że wbrew wcześniejszym trudnościom jest wyjątkowy i ważny!

Działamy w standardzie 1 na 1, czyli:
• 1 uczeń
• w ciągu 1 roku szkolnego
• raz w tygodniu ma zapewnione wsparcie w nauce
• przez 1 wolontariusza – swojego osobistego tutora.

Tutor to najczęściej student; trochę mentor, a trochę starszy brat, który ofiarowuje uczniowi swój czas i uwagę. Jego zadaniem jest obudzić w dziecku motywację do nauki i natchnąć je wiarą w możliwość twórczych zmian.

Podczas cotygodniowych spotkań wolontariusze pomagają uczniom w nadrabianiu szkolnych zaległości oraz dzielą się z nimi swoją wiedzą i zainteresowaniami. Dbają przy tym o zapewnienie każdemu dziecku doświadczenia osobistego sukcesu – w myśl zasady, że KAŻDE DZIECKO MA PRAWO DO SUKCESU!

Towarzysząc dzieciom w edukacyjnej przygodzie, inwestujemy w ich marzenia i przyszłość. Nie jest to zatem zwykła forma pomocy w nauce – to pasja odkrywania potencjału w każdym uczniu z osobna.

Misją Stowarzyszenia WIOSNA, którego projektem jest AKADEMIA PRZYSZLOŚCI jest pomaganie ludziom, tak by skutecznie pomagali sobie nawzajem. Wierzymy, że w ludziach tkwi ogromny potencjał, który można pomnożyć i rozwinąć. Chcemy ich tak inspirować, aby wzajemnie pomnażali w sobie dobro.

Tak wiele zależy od Ciebie!

Jest przecież wiele jest sposobów, by pomagać i tak wiele zależy od każdego człowieka który zechce pomóc! W AKADEMII PRZYSZŁOŚCI stawiamy na indywidualne zaangażowanie, dlatego każdy może wybrać odpowiednią dla siebie formę wsparcia dzieci, których droga do sukcesu nie jest taka prosta.

Można:
– Kupić indeks  i w ten sposób ufundować jednemu z dzieci rok nauki w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI pod okiem wyszkolonego tutora – wolontariusza.
– Przekazać 1%  podatku dla AKADEMII PRZYSZŁOŚCI – to dobro, które procentuje! Dzięki Temu w AKADEMII będzie mogło się uczyć jeszcze więcej dzieci
– Wesprzeć AKADEMIĘ PRZYSZŁOŚCI poprzez wpłatę online – zainwestowane  środki pomnożymy, by zadziałały z dziesięciokrotną siłą. Kolejne dzieci będą miały prawo do sukcesu!
– Zostać wolontariuszem – osobistym tutorem jednego z dzieci AKADEMII PRZYSZŁOŚCI i pomóc mu w drodze do sukcesu!

Ty tez możesz pomóc!

Kontakt: agnieszka.stach@wiosna.org.pl

17-09-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)