REKLAMA
REKLAMA

GMINA SANOK: W Dobrej oddano boisko wielofunkcyjne

DOBRA. Uczniowie Zespołu Szkół w Dobrej korzystają od niedzieli z nowego boiska. Okoliczni mieszkańcy, też mogą przyjść pograć, ale jedynie w grupach zorganizowanych i pod nadzorem.


Nowe boisko powstało tego lata. Wcześniejsze  usunięto, teren wyrównano i zrekultywowano. Nowe boisko kosztowało 370 tys. zł. Ponad połowę tej kwoty przekazała gmina, pozostałą część samorząd pozyskał z Ministerstwa Sportu.

Nowoczesne boisko przy Zespole Szkół w Dobrej będzie otwarte przez całą dobę.
– Stare boisko było pełne dziur i kamieni – mówi Anna Dziurdziewicz, sołtyska Dobrej. – Nowe prezentuje się znakomicie – dodaje.

Mariusz Szmyd wójt gminy Sanok zapowiada, że z boiska będzie można korzystać za darmo.
– Mile widziani są również młodzi i starsi ludzie z okolic. W zdrowym ciele zdrowy duch – podkreśla wójt.
– Będzie wreszcie miejsce do gry w piłkę czy siatkówkę – cieszyły się dzieci uczęszczające do szkoły w Dobrej. To właśnie z myślą o nich zbudowano boisko ze bezpieczną nawierzchnią. To kolejna taka inwestycja na terenie gminy Sanok. Władze gminy zapewniają, że każdy chętny mieszkaniec  gminy czy turysta będzie mógł korzystać z obiektu.

W kolejny etap wkracza, także budowa sali gimnastycznej przy szkole w Dobrej.  Trwa przetarg na wykonanie kotłowni. Ostatnim etapem będzie wykonanie podłogi.  Wówczas obiekt zostanie udostępniony młodzieży.

27-09-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)