REKLAMA
REKLAMA

GMINA SANOK: W Dobrej oddano boisko wielofunkcyjne

DOBRA. Uczniowie Zespołu Szkół w Dobrej korzystają od niedzieli z nowego boiska. Okoliczni mieszkańcy, też mogą przyjść pograć, ale jedynie w grupach zorganizowanych i pod nadzorem.


Nowe boisko powstało tego lata. Wcześniejsze  usunięto, teren wyrównano i zrekultywowano. Nowe boisko kosztowało 370 tys. zł. Ponad połowę tej kwoty przekazała gmina, pozostałą część samorząd pozyskał z Ministerstwa Sportu.

Nowoczesne boisko przy Zespole Szkół w Dobrej będzie otwarte przez całą dobę.
– Stare boisko było pełne dziur i kamieni – mówi Anna Dziurdziewicz, sołtyska Dobrej. – Nowe prezentuje się znakomicie – dodaje.

Mariusz Szmyd wójt gminy Sanok zapowiada, że z boiska będzie można korzystać za darmo.
– Mile widziani są również młodzi i starsi ludzie z okolic. W zdrowym ciele zdrowy duch – podkreśla wójt.
– Będzie wreszcie miejsce do gry w piłkę czy siatkówkę – cieszyły się dzieci uczęszczające do szkoły w Dobrej. To właśnie z myślą o nich zbudowano boisko ze bezpieczną nawierzchnią. To kolejna taka inwestycja na terenie gminy Sanok. Władze gminy zapewniają, że każdy chętny mieszkaniec  gminy czy turysta będzie mógł korzystać z obiektu.

W kolejny etap wkracza, także budowa sali gimnastycznej przy szkole w Dobrej.  Trwa przetarg na wykonanie kotłowni. Ostatnim etapem będzie wykonanie podłogi.  Wówczas obiekt zostanie udostępniony młodzieży.

27-09-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)