REKLAMA
REKLAMA

Jan Oklejewicz przewodniczącym Rady Miasta Sanoka (VIDEO)

SANOK. Dzisiaj (30 bm.) w Sali Herbowej Urzędu Miasta odbyła się I sesja Rady Miasta Sanoka VI kadencji. Nowi radni dokonali wyboru przewodniczącego Rady Miasta Sanoka i jego zastępców.

Sesja rozpoczęła się od wręczenia zaświadczeń o wyborze na Radnego przez Przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej. Następnie 21 radnych złożyło ślubowanie. Uroczyście pożegnano wieloletniego Przewodniczącego Rady Miasta Sanoka Jana Pawlika.

W następnej części, po powołaniu Komisji Skrutacyjnej, w tajnym głosowaniu dokonano wyboru przewodniczącego RMS, którym został Jan Oklejewicz. Kolejne tajne głosowanie to wybór wiceprzewodniczących, którymi zostali Tomasz Dańczyszyn i Wojciech Wydrzyński.

Ustalono ilość komisji Rady Miasta oraz ich nazwy. Skład osobowy komisji poznamy na następnym posiedzeniu Rady. W obecnej kadencji radni będą pracować w 6 komisjach:
– Finansowo-Gospodarczej,
– Infrastruktury Miejskiej,
– Rewizyjnej,
– Zdrowia i Pomocy Społecznej,
– Ochrony Środowiska i Porządku Publicznego,
– Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki.

Radni przegłosowali także wygaśnięcie mandatu radnego Wojciecha Blecharczyka, z powodu objęcia przez niego stanowiska Burmistrza Miasta Sanoka. Jego miejsce zajmie Mariusz Chytła.

30-11-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)