REKLAMA
REKLAMA

Koncert z okazji 20-lecia Szkoły Muzycznej

SANOK. Sanocka Szkoła Muzyczna zaprasza na uroczysty koncert z okazji Jubileuszu 20-lecia Szkoły Muzycznej II stopnia.


Jej powstanie w 1990r., po 18 latach  prężnej działalności PSM I st., zapoczątkowało nowy etap i nową jakość kształcenia muzycznego w naszym mieście – na poziomie zawodowym. Było rozpoczęciem serii wspaniałych sukcesów uczniów sanockiej placówki, ogólnie znanych wszystkim interesującym się kulturą, m.in. 112 wygranych konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich uczniów sekcji akordeonu, gitary, klarnetu, fletu, fortepianu, wiolonczeli oraz wielu innych nagród i wyróżnień wszystkich sekcji instrumentalnych i teorii, trwających nieprzerwanie do dnia dzisiejszego. Było też impulsem do rozbudowy – od 1 piętrowego budynku w 1990 – po nadbudowie 2 pięter w 1991r. – do kompleksu 2 budynków z salą koncertową, będącą przed ostatnią fazą budowy.

W tym okresie nastąpił rozkwit 4 wielkich imprez międzynarodowychMiędzynarodowe Spotkania Akordeonowe, Międzynarodowe Spotkania Gitarowe, Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic”, Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski na kompozycję akordeonową, rozsławiających szkołę w wielu częściach świata.
Na koncert będący próbą podsumowania tych pięknych osiągnięć zapraszamy  serdecznie zarówno absolwentów, jak i sanockich melomanów i miłośników sztuki, a wrażeń artystycznych z pewnością nie zabraknie.

Równocześnie Jubileusz 20-lecia obchodzić będzie Sanockie Towarzystwo Muzyczne.

Koncert odbędzie się w dniu 16.10.2010r. (sobota) o godz. 18:00 w auli szkoły, ul. Podgórze 25.

Komitet Organizacyjny Obchodów

12-10-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)