REKLAMA
REKLAMA

Letni Puchar Bieszczadów w Skokach Narciarskich w Zagórzu odwołany

ZAGÓRZ. Po wczorajszej wizycie na skoczniach urzędników powiatowego inspektoratu nadzoru budowlanego w Sanoka,  dwie zagórskie skocznie zostały zamknięte.

W protokole pokontrolnym czytamy, że do 31 października 2010 roku konieczne jest wykonania takich robót jak między innymi:

(..) zlikwidowanie ostrych krawędzi torów najazdowych przez odpowiednie umocowanie ich do podłoża, przytwierdzenie niezamocowanych desek bariery ochronnej przy rozbiegu skoczni, jak również prawidłowe umocowanie nieprzytwierdzonych mat „sztucznej trawy” znajdujących się na rozbiegu skoczni (…)

Do czasu usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości oraz przedłożenia stosownej oceny technicznej wykonanych robót – obydwie skocznie zostają  wyłączone z użytku.

Przypomnijmy – zagórski kompleks skoczni został zamknięty zaraz po piątkowym wypadku 9-latka, zawodnika klubu z Ukrainy. Ranny chłopiec został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na Oddział Ratunkowy. Dzisiaj po krótkiej hospitalizacji opuścił już oddział  urazowy sanockiego szpitala.

W tej sytuacji planowany na sobotę 14 sierpnia Letni Puchar Bieszczadów w Skokach Narciarskich w Zagórzu został odwołany.

Źródło:UMiG Zagórz

19-08-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)