REKLAMA
REKLAMA

Miał zawieźć dzieci na wycieczkę, wcześniej pił alkohol

SANOK. Zatrzymane prawo jazdy kierowcy i niedopuszczony do ruchu autokar – taki był wynik kontroli, którą dziś rano przeprowadzili policjanci ruchu drogowego z Sanoka.


47-letni kierowca miał 0,22 promila alkoholu w organizmie. Miał zawieźć dzieci na 2-dniową wycieczkę w Bieszczady. Dzieci wyruszyły z innym kierowcą, innym autokarem podstawionym przez przewoźnika.

Dziś, około godz. 7.20 na parkingu przed jednym z sanockich gimnazjów policjanci skontrolowali autokar, którym dzieci z tej szkoły miały wyjechać na 2-dniową wycieczkę w Bieszczady. Podczas kontroli okazało się, że kierowca autokaru jest w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyzna miał 0,22 promila alkoholu w organizmie. Szereg wątpliwości budził też stan techniczny pojazdu. W związku z tym autokar nie został dopuszczony do ruchu, a policjanci zatrzymali prawo jazdy 47-letniego kierowcy. Dzieci wyruszyły na wycieczkę innym autokarem podstawionym przez przewoźnika.

– Przed nami okres przedwakacyjnych wycieczek szkolnych. Apelujemy więc do opiekunów wycieczek oraz rodziców aby zgłaszali naszym mundurowym planowane wyjazdy. Bedziemy mogli skontrolować stan trzeźwości kierowców oraz stan techniczny pojazdów – informuje podkom. Jerzy Górecki z KPP Sanok.
– Pamiętajmy jednak aby w miarę możliwości wszelkie wyjazdy zgłaszać z odpowiednim wyprzedzeniem – dodaje.

O tym, na co zwracać uwagę podczas wyboru przewoźnika i jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci w czasie podróży autokarem: www.podkarpacka.policja.gov.pl/ruch-drogowy/ontrolautokarw/

Od rana na drogach Podkarpacia trwają policyjne kontrole stanu trzeźwości kierujących. Więcej o działaniach „Alkohol i narkotyki”:
www.podkarpacka.policja.gov.pl/serwis-informacyjny/art9973,alkohol-i-narkotyki-policyjne-dzialania-na-podkarpaciu.html

10-06-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)