REKLAMA
REKLAMA

Miasto Sanok zostało laureatem konkursu „Gmina przyszłości”

SANOK. Miasto Sanok zostało laureatem konkursu „Gmina przyszłości” realizowanego w ramach Ogólnopolskiego Programu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczności Lokalnych „Gaspol kibicuje klimatowi”. Konkurs odbył się pod patronatem Ministerstwa Gospodarki.

Miasto Sanok zostało wyróżnione za projekt „Moje zmiany moim sukcesem”.
– W naszej ocenie projekt ten jest bardzo dobrym przykładem efektywnego prowadzenia działań na rzecz zrównoważonego rozwoju gminy i zamieszkującej jej społeczności. Działania te stanowią również wzór dla innych polskich gmin, które mogą czerpać cenne wnioski ze zrealizowanych dotychczas projektów – ocenia Sylwester Śmigiel, Prezes Zarządu Gaspol S.A., organizator konkursu „Gmina przyszłości”.

Projekt „Moje zmiany moim sukcesem” ma na celu aktywizację zawodową i społeczną osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z powodu uzależnienia od alkoholu oraz osób z ich otoczenia. Opiera się na zwiększeniu ich motywacji do walki z nałogiem i bezradnością. Ważnym elementem projektu jest ciągłe podnoszenie kwalifikacji zawodowych uczestników programu, jak również dostosowanie ich do potrzeb lokalnego rynku pracy. Projekt jest finansowany w całości przez dotację, którą Miasto Sanok uzyskało z Europejskiego Funduszu Społecznego.

W konkursie oceniane było blisko 70 projektów z całej Polski. O zwycięstwie najlepszej gminy decydowało Jury oraz liczba głosów oddanych przez internautów.

22-10-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)