REKLAMA
STALNEY PSP
REKLAMA

Nie dajmy się oszukać!

Przestrzegamy mieszkańców powiatu sanockiego oraz sąsiednich powiatów przed oszustami. We wtorek na terenie Lalina został oszukany 81-letni mężczyzna. Utracił 1900zł.

We wtorek o godz. 7 rano do domu starszego człowieka przyszedł około 30-letni mężczyzna. Poinformował, że jest z Policji i chce porozmawiać w związku z prowadzeniem czynności przeciwko złodziejowi. Został wpuszczony do mieszkania.

Oszust opowiedział zmyśloną historię o listonoszu, który w ramach emerytury wypłaca ludziom fałszywe pieniądze.  Listonosz został zatrzymany, jednak aby mu udowodnić winę potrzebuje tych pieniędzy, które 81-latek otrzymał jako świadczenie emerytalne. Starszy człowiek oddał wszystkie pieniądze. Fałszywy policjant sprawdził przy pokrzywdzonym otrzymane banknoty, następnie zwrócił mu jeden o nominale 100zł. Resztę zatrzymał twierdząc, że nie są prawdziwe i będą potrzebne jako dowody w sprawie.

Na zakończenie powiedział, że około godz.11. przyjedzie ktoś z Policji, zabierze starszego mężczyznę na komendę i tam oddadzą mu prawdziwe pieniądze, równowartość zabezpieczonych.Oczywiście nie była to prawda.

Pokrzywdzony nieświadomy oszustwa czekał w domu zgodnie z zaleceniem. Przed południem przyszedł odwiedzić go bratanek. Po wysłuchaniu historii zorientował się, że wuj został oszukany i zawiadomił o tym fakcie Policję.

Przestrzegamy wszystkich mieszkańców przed wpuszczaniem do swoich mieszkań nieznanych osób. Jeśli podają się za pracowników instytucji, bądź urzędów należy ich poprosić o podanie danych osobowych oraz okazanie legitymacji służbowej. W przypadku policjantów ubranych „po cywilnemu” mają oni obowiązek przed wykonywaniem czynności służbowych okazać legitymację służbową. W razie wątpliwości, co do ich uczciwości należy zadzwonić do instytucji, urzędu i sprawdzić, czy taka osoba tam pracuje, i czy ma zlecone tego typu czynności. Nie bójmy się zadzwonić na Policję tel. alarmowy 997. Bardzo często ofiarami oszustów  i złodziei padają ludzie starsi, samotnie mieszkający. Przestrzegamy przed nadmiernym zaufaniem wobec obcych osób. 

20-11-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)