REKLAMA
PGE aPBS
REKLAMA

Nie dajmy się oszukać!

Przestrzegamy mieszkańców powiatu sanockiego oraz sąsiednich powiatów przed oszustami. We wtorek na terenie Lalina został oszukany 81-letni mężczyzna. Utracił 1900zł.

We wtorek o godz. 7 rano do domu starszego człowieka przyszedł około 30-letni mężczyzna. Poinformował, że jest z Policji i chce porozmawiać w związku z prowadzeniem czynności przeciwko złodziejowi. Został wpuszczony do mieszkania.

Oszust opowiedział zmyśloną historię o listonoszu, który w ramach emerytury wypłaca ludziom fałszywe pieniądze.  Listonosz został zatrzymany, jednak aby mu udowodnić winę potrzebuje tych pieniędzy, które 81-latek otrzymał jako świadczenie emerytalne. Starszy człowiek oddał wszystkie pieniądze. Fałszywy policjant sprawdził przy pokrzywdzonym otrzymane banknoty, następnie zwrócił mu jeden o nominale 100zł. Resztę zatrzymał twierdząc, że nie są prawdziwe i będą potrzebne jako dowody w sprawie.

Na zakończenie powiedział, że około godz.11. przyjedzie ktoś z Policji, zabierze starszego mężczyznę na komendę i tam oddadzą mu prawdziwe pieniądze, równowartość zabezpieczonych.Oczywiście nie była to prawda.

Pokrzywdzony nieświadomy oszustwa czekał w domu zgodnie z zaleceniem. Przed południem przyszedł odwiedzić go bratanek. Po wysłuchaniu historii zorientował się, że wuj został oszukany i zawiadomił o tym fakcie Policję.

Przestrzegamy wszystkich mieszkańców przed wpuszczaniem do swoich mieszkań nieznanych osób. Jeśli podają się za pracowników instytucji, bądź urzędów należy ich poprosić o podanie danych osobowych oraz okazanie legitymacji służbowej. W przypadku policjantów ubranych „po cywilnemu” mają oni obowiązek przed wykonywaniem czynności służbowych okazać legitymację służbową. W razie wątpliwości, co do ich uczciwości należy zadzwonić do instytucji, urzędu i sprawdzić, czy taka osoba tam pracuje, i czy ma zlecone tego typu czynności. Nie bójmy się zadzwonić na Policję tel. alarmowy 997. Bardzo często ofiarami oszustów  i złodziei padają ludzie starsi, samotnie mieszkający. Przestrzegamy przed nadmiernym zaufaniem wobec obcych osób. 

20-11-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.