REKLAMA
REKLAMA

Nowy samochód dla Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Sanoku

SANOK W piątek (17 bm.) Starosta Powiatu Sanockiego Wacław Krawczyk oddał w ręce dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Macieja Drwięgi kluczyki do nowego samochodu dla osób niepełnosprawnych.

Szary volkswagen – to nowy nabytek Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Pojazd został zakupiony częściowo ze środków Starostwa, które wydało 58 tys, zł na jego zakup, a także dzięki dofinansowaniu z PFRON-u (Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych).
– Nowy samochód jest przede wszystkim bezpieczny, poza tym nie wymaga dodatkowych przeglądów i nie trzeba go remontować – stwierdził Starosta Wacław Krawczyk.
Samochód, jakim dotychczas przewożono niepełnosprawne dzieci do szkół miał już 9 lat, wymagał ciągłych przeglądów, naprawy, a przede wszystkim nie posiadał wysokich standardów bezpieczeństwa.
– Doszliśmy do wniosku, że 9-letni samochód nadaje się do wymiany, ze względu na to, by bezpieczeństwo niepełnosprawnych dzieci w czasie dowozu do szkól i placówek było jak największe – mówił Maciej Drwięga.

Nowy samochód na pewno okaże się dużym udogodnieniem dla niepełnosprawnych, a co najważniejsze będzie bezpieczniejszy od poprzedniego.

Klaudia Twarda


20-09-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)