REKLAMA
REKLAMA

Odszedł Mieczysław Gontek

W dniu 4 września w wieku 63 lat, zmarł zawodnik, trener podnoszenia ciężarów Mieczysław Gontek. Pogrzeb odbędzie się w czwartek  9 września o godzinie 14.00 na Cmentarzu Centralnym w Sanoku.


Mietek przyszedł do Sanoka w 1967 roku z Bolesławca, by wzmocnić budująca się drużynę „Sanoczanki” w podnoszenia ciężarów. Przyjechał i pozostał w Sanoku by tworzyć pierwszoligowy zespół. Tu w Sanoku współpracując z trenerami  Bogusławem Frejem, Krzysztofem Łagodzicem, Romanem Mierzwą rozwijał swój talent. Wygrywał zawody okręgowe, dziesięciokrotnie reprezentował „Sanoczankę” w Mistrzostwach Polski .

Przez 12 kolejnych sezonów reprezentował  klub w drużynowych bojach pierwszej i drugiej ligi ,by w 1984 roku sięgnąć wraz kolegami  po czwarte miejsce Drużynowych Mistrzostw Polski.

W 1981 roku na warszawskim AWF ukończył kurs trenerski, a od 1983 roku rozpoczął pracę w klubie z młodzieżą. W 1986 roku podjął się zadania  reaktywowania sekcji podnoszenia ciężarów w Lesku gdzie prowadził szkolenie przez 5 lat, wychowując wielu adeptów tego sportu.

W 1996 roku podczas Mistrzostw Polski „Weteranów” prezentował się po raz ostatni szerokiej sanockiej publiczności. Siłacz, fajter, pogodny, z tysiącem pomysłów, zarówno w okresie startów jak i pracy trenerskiej zjednał sobie wielu sympatyków.

Spoczywaj w spokoju!
Koledzy z pomostu

09-09-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)