REKLAMA
REKLAMA

Odszedł Mieczysław Gontek

W dniu 4 września w wieku 63 lat, zmarł zawodnik, trener podnoszenia ciężarów Mieczysław Gontek. Pogrzeb odbędzie się w czwartek  9 września o godzinie 14.00 na Cmentarzu Centralnym w Sanoku.


Mietek przyszedł do Sanoka w 1967 roku z Bolesławca, by wzmocnić budująca się drużynę „Sanoczanki” w podnoszenia ciężarów. Przyjechał i pozostał w Sanoku by tworzyć pierwszoligowy zespół. Tu w Sanoku współpracując z trenerami  Bogusławem Frejem, Krzysztofem Łagodzicem, Romanem Mierzwą rozwijał swój talent. Wygrywał zawody okręgowe, dziesięciokrotnie reprezentował „Sanoczankę” w Mistrzostwach Polski .

Przez 12 kolejnych sezonów reprezentował  klub w drużynowych bojach pierwszej i drugiej ligi ,by w 1984 roku sięgnąć wraz kolegami  po czwarte miejsce Drużynowych Mistrzostw Polski.

W 1981 roku na warszawskim AWF ukończył kurs trenerski, a od 1983 roku rozpoczął pracę w klubie z młodzieżą. W 1986 roku podjął się zadania  reaktywowania sekcji podnoszenia ciężarów w Lesku gdzie prowadził szkolenie przez 5 lat, wychowując wielu adeptów tego sportu.

W 1996 roku podczas Mistrzostw Polski „Weteranów” prezentował się po raz ostatni szerokiej sanockiej publiczności. Siłacz, fajter, pogodny, z tysiącem pomysłów, zarówno w okresie startów jak i pracy trenerskiej zjednał sobie wielu sympatyków.

Spoczywaj w spokoju!
Koledzy z pomostu

09-09-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)