REKLAMA
REKLAMA

OTRZYMAILIŚMY: List otwarty do Burmistrza Miasta Sanoka

W związku z wielkimi emocjami, jakie wiążą się z ostatnim wyjazdem grupy towarzyszącej burmistrzowi Wojciechowi Blecharczykowi do partnerskiego miasta Gyöngyös (Węgry), a także ze względu na szczególne zainteresowanie tym opinii publicznej, prosimy o podanie pełnego wykazu wszystkich zagranicznych wyjazdów urzędników, radnych i innych osób związanych służbowo z Urzędem Miasta w latach 2006-2010, wraz z listami ich uczestników.

Naszym zdaniem, organizowanie takich wyjazdów z wyselekcjonowanym przez jedną osobę składem jest przede wszystkim elementem promocji politycznej i nieformalnego pozyskiwania poparcia przez burmistrza miasta.

Odpowiedź udzielona w dniu 7 października br. na zapytanie radnego Romana Babiaka dotyczące ostatniego wyjazdu, naszym zdaniem jest odwróceniem uwagi od istoty sprawy, medialnym „mydleniem oczu”, a w rzeczywistości – mija się z prawdą.

Zwyczajowo koszty takich wyjazdów pokrywane są przecież ze środków samorządu lub w ramach projektów unijnych. Gdyby uznać faktyczność odpowiedzi burmistrza, należałoby przyjąć, że wszyscy uczestnicy sami opłacili sobie wycieczkę, a ponadto na czas wyjazdu wzięli urlopy wypoczynkowe lub bezpłatne. Czy tak rzeczywiście było?

Za tym zasadniczym pytaniem idą następne:
– czy prawdziwe są obiegające opinię publiczną informacje o niewłaściwym zachowaniu niektórych uczestników tego wyjazdu?
– czy rzeczywiście grupę tworzyli, jak to wynika z odpowiedzi burmistrza, wyłącznie urzędnicy, radni oraz pracownicy z placówek podległych Urzędowi Miasta?
– jakie było kryterium selekcji składu osobowego wyjazdu i dlaczego jego organizacja trzymana była w tajemnicy przed częścią Rady Miasta?

Natomiast wyjaśnienie burmistrza Wojciecha Blecharczyka o całkowicie prywatnym charakterze tego wyjazdu – o ile tak naprawdę było – uznajemy za wyjątkowo bulwersujące. Jak bowiem jest możliwe, że do miasta partnerskiego, na uroczystości wpisane w kalendarz samorządowy, jedzie nie oficjalna delegacja przedstawicieli władz naszego Miasta, lecz „grupa zaufania”, osoby dobrane według osobistego wskazania burmistrza? Cóż to za nowy obyczaj, zezwalający osobom przypadkowym i niezwiązanym ani z Urzędem, ani z Radą Miasta – a nawet w paru przypadkach ludziom spoza Sanoka – reprezentować lokalny samorząd?

W załączeniu przedkładamy listę uczestników tej kuriozalnej „wycieczki”, by wszyscy mieszkańcy naszego Miasta mogli poznać nazwiska osób, które „reprezentowały” Sanok (czy tylko?) podczas ostatniego wyjazdu do miasta partnerskiego na Węgrzech.

Podpisali Radni Miasta Sanoka:

Andrzej Chrobak, Janusz Baszak, Roman Babiak, Wojciech Pruchnicki, Ryszard Karaczkowski, Tomasz Chomiszczak,  Henryka Tymoczko, Maria Szałankiewicz-Skoczyńska, Janina Sadowska

Lista uczestników wycieczki:

1. Wojciech Blecharczyk
2. Anna B.
3. Marian Kurasz
4. Sabina D.
5. Waldemar Och
6. Marta O.
7. Tomasz Dańczyszyn
8.  Józef Krynicki
9.  Piotr Lewandowski
10. Jan Oklejewicz
11. Antoni Wojewoda
12. Beata Wróbel
13. Robert Najsarek
14. Maciej Bluj
15. Wacław Krawczyk
16. Aneta K.
17. Małgorzata S.
18. Maria P.
19. Teresa L.
20. Paweł T.
21. Danuta T.
22. Zbigniew G.
23. Nina G.
24. Antoni K.
25. Zofia K.
26. Andrzej K.
27. Zenon D.
28. Wiesław K.
29. Zofia K.
30. Robert H.
31. Wiesław W.
32. Roman G.
33. Stanisław S.
34. Grzegorz P.
35. Wojciech M.
36. Andrzej G.
37. Jan K.
38. Krzysztof M.
39. Agnieszka M.
40. Mariola B.
41. Barbara Z.
42. Adam S.
43. Dominik W.
44. Bolesław W.
45. kierowca autobusu

20-10-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)